CFR 1907 Close – Steva București 2-0 (1-0). Liga României – a 10-a zi de meci din Liga I

CFR 1907 Close – Steva București 2-0 (1-0).  Liga României – a 10-a zi de meci din Liga I

CFR Close avea nevoie de puncte pentru a ajunge în topul ligii. Acești unsprezece au ocupat primul loc și au fost un favorit categoric pentru joc.

Echipele s-au întâlnit de 42 de ori în istoria duelurilor live. Echipa lui Steve a câștigat de 15 ori, a făcut 19 remize, pierzând doar opt.

Puțin s-a întâmplat pe teren de la începutul jocului. Se poate spune că pedepsirea unui jucător cu o carte în primele minute de joc este unul dintre cele mai importante evenimente. În primele minute de joc, jucătorului vizitator Adrian Nick i s-a arătat o carte.

La scurt timp după începerea meciului, Adrian Kedia a stârnit o revărsare de bucurie printre suporterii CFR Close, marcând un gol în minutul 14 al meciului. 34 de minute mai târziu, arbitrul i-a arătat lui Adrian Kodia de la CFR Close pentru cartonaș galben și Alexandre Grigorosa a celeilalte echipe 36 de minute mai târziu.

Prima repriză s-a încheiat cu un avans moderat pentru echipa CFR Close.

Fanii lui Stee așteptau cu nerăbdare introducerea lui Alexandru Puciok. Atacantul a făcut 18 înlocuiri în acest sezon și a înscris un gol. Dragos Nedelku a trebuit să părăsească terenul. Antrenorul CFR Cluj a decis să aducă ceva mai multă prospețime în mijlocul terenului și l-a înlocuit pe epuizatul Adrian Kedia în minutul 65. Michael Pereira a intrat pe teren pentru a aduce ceva calm în mijlocul terenului.

În același minut, Soris a fost înlocuit de Ovidu Hoben.

Norocul a râs de jucătorii CFR Close când Mario Rondon a marcat al doilea gol în minutul 66. Valentine Gostach a asistat la poartă.

Coechipierul la distanță Ion Veni a primit un cartonaș pentru 75 de minute de joc. În minutul 76 al penalty-ului pentru CFR, Cluj Cyprian a ratat pachetul. Portarul a arătat un răspuns excelent în linia porții. Între 77 și 85 de minute, jucătorii de la CFR Cluj-Napoca: Camora, Christian Balgradian, Mario Ronnton au părăsit terenul, au fost înlocuiți de Aismin Ladovlevici, Rares Murariu și Giorgio Conte. În echipa adversă, antrenorul a ordonat o schimbare pe teren, luând locul lui Florin Denez, Alexandre Muse, Lucian Philippe: Andre Estrade, Lorenzi Artelian, Setalin Gokor.

READ  Vestea proastă este că până la sfârșitul lunii, HBO GO va elimina peste 30 de filme bune!

La oprire, arbitrul i-a înmânat un card lui Michael Pereira de la CFR Cluj. Rezultatele nu s-au schimbat decât la finalul meciului. Ciocnirea s-a încheiat cu 2-0.