CFR 1907 Close-Stuva București 4-1 (1-0). Liga Română – Ziua 7 a Ligii I

CFR 1907 Close-Stuva București 4-1 (1-0).  Liga Română – Ziua 7 a Ligii I

Unsprezece oameni care au apărut aici în istoria luptelor live s-au întâlnit de 43 de ori. Echipa lui Steve a câștigat de 15 ori, a făcut 19 remize și a pierdut doar nouă.

Arbitrul trebuie să calmeze jucătorii la începutul meciului. Rista Radunovic, arbitrul Steva, a arătat cartonaș galben în minutul 18 și Cyprian Deek în minutul 22.

Noroc jucătorilor CFR Close, Billel Omrani a marcat primul gol în minutul 30. Raner Sigurjanson a contribuit la situația țintă.

Prima repriză s-a încheiat cu o mică prezență a CFR Close unsprezece.

În minutul 51, jucătorului CFR Close, Jonathan Rodriguez, i s-a arătat o carte.

Echipa lui Steve a intrat în atac pentru a compensa pierderea rapid. Echipa gazdă a profitat de situație marcând un alt gol. În minutul 56, Ranar Sigurjanson a intrat pe lista scorurilor.

În minutul 60, Florin Danes a fost înlocuit de Evan Mamut. În același minut, jucătorii vizitați Sorin Serban și Ovidu Perianu au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Risto Radunovic și Ovidu Bobescu.

În cele din urmă, geanta a fost desfăcută cu goluri. Publicul avea motive să se bucure. Cyprian Deek a ridicat scorul la 3-0 în minutul 67. Golul a fost marcat de asistenta Denise Alipek.

Jucătorii CFR Close au râs de noroc când Denise Alipek a înscris al patrulea gol din penalti în minutul 73. În curând, antrenorul CFR Cluj a decis să aducă ceva mai multă prospețime la mijlocul terenului și l-a înlocuit pe obositul Ronar Sigurdsson în minutul 78. Cătălin Itu a intrat pe teren pentru a face ceva pace în mijlocul terenului.

La finalul meciului, Cătălin Itu a primit un card de la CFR Close.

READ  România. Şeful militar: Rusia întrerupe comunicaţiile GPS ale navelor în apele româneşti

În ultimele minute de joc pe terenul stadionului, emoțiile jucătorilor au fost aceleași ca și pe teren. Ianis Ile a marcat în minutul 90. Raswan Oyde a ajutat la scor.

Rezultatele nu s-au schimbat decât la finalul meciului. Ședința s-a încheiat cu 4-1.

CFR Cluj a controlat balonul pentru 66 la sută din cele unsprezece jocuri, care s-au dovedit a fi o victorie spectaculoasă în meci.

Arbitrul a arătat trei cartonașe galbene jucătorilor gazdelor și le-a oferit un premiu jucătorilor lui Steve.

Ambele echipe au făcut cinci schimbări în a doua repriză.

Statistici

Secțiunea CFR 1907

Steva Bucuresti

Ținând mingea

Săgeți

Suturi către poartă

Va fi o pauză de 13 zile pentru echipele din meciuri. Abia pe 11 septembrie, CFR Close va lupta pentru următoarele puncte. Adversara ei va fi AFC Potosani. Pe 12 septembrie, Dinamo București va cânta alături de trupa Steva în zona sa.