CFR 1907 Cluj – FC Academica Clinceni 2-0 (2-0). Liga Romaniei – a 17-a zi de meci din Liga I

CFR 1907 Cluj – FC Academica Clinceni 2-0 (2-0).  Liga Romaniei – a 17-a zi de meci din Liga I

Am putut ghici cine era favoritul înainte de meci. Unsprezece dintre FC Academica Clinceni se află în coada clasamentului, pe locul 16, în timp ce CFR Cluj, primul în competiție, a fost un candidat clar la victorie.

Unsprezece care apar aici s-au întâlnit de șapte ori în istoria luptelor live. CFR Cluj a câștigat șapte meciuri fără a pierde niciun meci.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. Suporterii încă nu se așezaseră cum trebuie pe tribună, iar primul gol al meciului fusese deja marcat. Valentin Gostach a adus echipa sa în avantaj în minutul cinci. Cyprian Deek a asistat când golul a fost marcat.

Un singur cartonaș al meciului i-a fost arătat de arbitru lui William Amorim de la Eleven Outfield. Era al 25-lea minut al întâlnirii.

I-a luat ceva timp lui Rúnar Sigurjónsson să declanșeze o explozie de bucurie în rândul suporterilor CFR Cluj, marcând încă un gol în minutul 29 al meciului. Valentine Gostach l-a înregistrat pe asistent.

Niciuna dintre echipe nu a reușit să schimbe rezultatul meciului până la sfârșitul primei reprize.

Fanii CFR Cluj așteptau cu nerăbdare prezentarea lui Adrian Alexandru. Mijlocașul a jucat nouă meciuri ca înlocuitor în acest sezon. Rúnar Sigurjónsson a trebuit să părăsească terenul. Gabriel Debelzuh l-a înlocuit pe Hadi Sacco în minutul 69.

În același minut, Juan Cassini a fost înlocuit cu Lucian Philippe și Christian Gavra a fost înlocuit cu Marius Chiou, care urma să întărească echipa FC Academica Clincheni. La scurt timp, antrenorul echipei adverse, Alexandre Chipsio, a decis să-i înlocuiască pe Pille Omrani și Mihai Bordian cu Valentine Gostach. În minutul 84, FC Academica Clincheny a făcut o schimbare în al unsprezecelea. Valentin-Lorenzi Dumitrach a fost adăugat în locul lui Asen Romano. Antrenorii ambelor echipe au decis reînnoirea lotului în minutul 88, înlocuindu-l pe William Amorim la Steven Coma FC Academica Clinchini cu Adrian Kidia la CFR Cluj Ciprian Deac.

READ  Sosirea lui Roger Federer la Grand Slam. Serena Williams (Game Plan) pentru a juca în sesiunea de noapte

Nu s-au marcat goluri în a doua repriză.