CFR 1907 Cluj – FC U Craiova 1948 SA 3-2 (2-2). Liga Română – Prima rundă a primei ligi

CFR 1907 Cluj – FC U Craiova 1948 SA 3-2 (2-2).  Liga Română – Prima rundă a primei ligi

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. Fanii nu au stat bine în tribune, iar primul gol din acest meci a fost deja marcat. Cyprien Dick a marcat în minutul 10. Jasmine Latovelvici a oferit asistență.

Cei unsprezece bărbați au intrat în ofensivă pentru a compensa pierderea cât mai repede posibil. CFR Cluj a profitat rapid de situație, marcând un alt gol. În minutul 12, Anas Taheri a ridicat scorul la 2-0.

FC U Craiova 1948 SA a răspuns rapid cu un gol. În minutul 22, Juan Bauza a intrat pe lista trăgătorilor. Dominik Kovačić a înscris o pasă pe poartă.

La sfârșitul primei reprize, sacul de poartă a fost dezlegat. Spectatorii au avut motive să fie fericiți. William Payten a marcat egalarea în minutul 33. Dragoș Albu a ajutat la marcarea golului.

Între 36 și 43 de minute, arbitrul a încercat să calmeze meciul arătând două cartonașe galbene jucătorilor echipei gazdă și unul echipei adverse. Prima jumătate a meciului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat în pauză cu scorul de 2-2.

Jeremy Huyghebaert de la echipa vizitatoare a primit o carte în minutul 52. În minutul 61, Claudio Pollan a fost înlocuit de Vlad Achim.

În același minut, gazdele Jonathan Rodriguez, Camorra, Adrian Alexandro au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Ovidiu Hoban, Jasmine Latovelvici, Alexandru Chipci. În minutul 69, arbitrul l-a pedepsit pe jucătorul vizitator Armin Grimsla. Câteva clipe mai târziu, antrenorul FC U Craiova 1948 SA a decis să aducă mai multă recuperare liniei ofensive și în minutul 73 l-a înlocuit pe obositul Robert Rodocano. Hugo Vieira a intrat pe teren, sarcina lui fiind de multe ori să-i enerveze pe apărătorii echipei adverse.

READ  Serena Williams aduce vești interesante

În același moment a existat o schimbare în FC U Craiova 1948 SA. Vlad Bob s-a alăturat lui Dragoșa Albu.

Jucătorii CFR Cluj au răspuns în cele din urmă cu un gol. În minutul 75, Claudio Petrella a adus unsprezecelea avantaj. Bilal El Amrani a dat asistența.

Bilal Omrani a fost înlocuit de Gabriel Debeljuh în minutul 77, iar Valentin Costache l-a înlocuit pe Anas Tahiri pentru a consolida CFR Cluj. Curând, antrenorul echipei adverse a decis să modernizeze echipa, înlocuind Rado Negro cu Lorenzo Parramatti. Până la sfârșitul ședinței, rezultatul nu se schimbase. Meciul s-a încheiat cu 3-2.

Jucătorii CFR Cluj au văzut două cartonașe galbene în meci, în timp ce adversarii lor au văzut trei cărți.

Unsprezece gazde din a doua repriză au făcut cinci schimbări. FC U Craiova 1948 SA a înlocuit patru jucători în repriza a doua.

Statistici

Clauza CFR 1907 شرط

FC U Craiova 1948 SA

Posesia mingii

săgeți

Sut în poartă

Pe 24 iulie, cei unsprezece clujeni vor avea ocazia să înscrie mai multe puncte în timp ce joacă în afara terenului. Adversara ei va fi FC Academica Clinceni. Pe 26 iulie, Dinamo Bukaresht va juca FC U Craiova 1948 SA în regiunea sa natală.