Chindia Targoviste – Asociatia Fotbal Club Hermannstadt Sibiu 1-1 (1-1). Liga – turul doi

Chindia Targoviste – Asociatia Fotbal Club Hermannstadt Sibiu 1-1 (1-1).  Liga – turul doi

Echipele care apar aici în istoria duelurilor directe s-au întâlnit de 12 ori. Hermannstadt a câștigat de cinci ori, a remizat șase și a pierdut o singură dată.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. La începutul meciului, jucătorii de la Hermannstadt au deschis scorul. Alexandru Oroyan a marcat în minutul al doilea.

Jucatorii Chindiei Targoviste nu au fost dezamagiti de situatia actuala pe teren. Au intrat în ofensivă pentru a compensa pierderea cât mai curând posibil. Și în curând eforturile lor au dat roade. În minutul nouă, Daniel Celia a egalat scorul. Andre Serpan a contribuit la stabilirea obiectivului.

În minutul 45, Modestas Vorobiovas l-a înlocuit pe Doro Popadyok. In acelasi moment a avut loc o schimbare in echipa Chindii Targoviste. Juan Basaglia s-a alăturat lui Modestas Vorobiofas. Prima repriză a meciului s-a încheiat acolo. Ambele echipe vor merge la time-out cu scorul de 1-1.

Singurul bilet din meci a fost acordat lui Raoul Oberut de la Hermannstadt. Acesta a fost cel de-al 51-lea minut al întâlnirii. In minutul 64 a avut loc o schimbare de unsprezece de la Chindia Targoviste. Andreas Miheu s-a mutat în locul lui Daniel Boba.

Antrenorul Hermannstadt a decis să joace mai agresiv. În minutul 69 l-a înlocuit pe mijlocașul Daniel Barashev și l-a introdus pe atacantul Valentin Pohacciano pe terenul de joc. Vezi tu, antrenorul a crezut că echipa lui va prelua rapid conducerea. Cu toate acestea, s-a înșelat – în ciuda schimbării tacticii, echipa sa încă s-a luptat cu performanța. Între minutele 69 și 85 au plecat jucători de la Hermannstadt: Alexandro Oroyan, Baba El-Hassan, Petresor Petrescu, Ciprian Psino și a fost înlocuit cu Kalin Popescu, Ionot Năstase, Silvio Balori, Alexandro Răuță. Tot in echipa adversa, antrenorul a dispus o remaniere pe teren, iar locul lui Andre Serban si Christian Nygot a fost luat de: Cosmin Atanasi, Godberg Cooper. Nu s-au marcat goluri în a doua repriză.

READ  Stâlp simplu la simplu și dublu. Cunoaștem arcurile campionatului de la Istanbul

Din mersul meciului nu a rezultat că una dintre echipe va putea întoarce balanța victoriei în favoarea ei. Posesia mingii a fost distribuită în mod egal ambelor echipe. De la bun început, loteria a fost „atârnată în aer”. Ambele echipe au ținut mingea practic același timp. Meciul a fost foarte strâns, din primul minut până în ultimul minut.

Arbitrul Chindia Targoviste nu a platit cartonas, dar jucatorii lui Hermannstadt au aratat cartonas galben.