Chindia Targoviste – Fotbal Club CFR 1907 Cluj 0-2 (0-2). Liga – Etapa a 4-a

Chindia Targoviste – Fotbal Club CFR 1907 Cluj 0-2 (0-2).  Liga – Etapa a 4-a

Cele două echipe care apar aici în istoria duelurilor cap la cap s-au întâlnit de opt ori. CFR Cluj a câștigat de șapte ori, a remizat o singură dată fără a pierde niciun meci.

Deja în primele minute, echipa de la Chindia Târgoviște a încercat să identifice adversarii construind acțiuni ofensive. Multă vreme, avantajul achiziției a fost foarte clar, dar nu a dat goluri. Carlo Mohar a provocat o explozie de bucurie în rândul suporterilor clujeni, care a marcat un gol în minutul 27 al meciului. Ovidiu Hoban a trecut de asistent.

Chindia Târgoviște a intrat în ofensivă pentru a compensa cât mai repede înfrângerea. CFR Cluj a profitat de situație marcând un alt gol. În minutul 45, Emmanuel Yeboah a intrat pe lista trăgătorilor.

În același minut, Juan Basaglia a venit în spatele lui Modestas Vorobiofas. Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat 0-2.

În minutul 56, arbitrul i-a acordat cartonaș galben lui Christian Nygot de la Chindia Târgoviște. La 59 de minute jucate, Chindii Targoviste a schimbat mana. Godberg Cooper se alătură lui Denis Dumitrascu.

Cu 24 de minute înainte de finalul reprizei secunde, Emmanuel Yeboah a părăsit terenul ca cartonaș roșu, slăbind pe CFR Cluj. În minutul 70, arbitrul i-a arătat lui Godberg Cooper un cartonaș galben de la Chindia Targovist, iar în minutul 71 i-a arătat lui Christopher Brown de la echipa adversă. În minutul 79, arbitrul Gabriel Dibelgo de la CFR Cluj a aruncat de pe teren.

Câteva clipe mai târziu, antrenorul Chendia Târgoviște a decis să întărească mijlocul terenului și să-l înlocuiască pe un obosit Naser Shamid în minutul 83. Andreas Mihau a intrat pe teren pentru a aduce puțină liniște la mijlocul terenului. Și Juan Pasaglia de la Chindia Târgoviște a primit cartonaș galben cu trei minute înainte de finalul meciului.

READ  O realizare universală pentru femeile poloneze în clasament. Al doilea rezultat în lume

Echipa Chindiei Targoviste a avut noua ocazii de a marca din corner.

Chindia Targoviste a recrutat patru jucatori. Pe de altă parte, CFR Cluj a înlocuit cinci jucători în repriza secundă.