Club Sportive Cosmeton Medias – Fotbal Club Academica Clincheny 4-3 (2-2). Liga – a 8-a zi de meci

Club Sportive Cosmeton Medias – Fotbal Club Academica Clincheny 4-3 (2-2).  Liga – a 8-a zi de meci

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. În minutul nouă al meciului, când Dragoș a marcat primul gol al lui Ian, Luc a zâmbit în timp ce îi urmărea pe jucătorii de la Cas Metanou Media. Dobrin Caspar a asistat la poartă.

Echipa lui Clinsen a trecut la atac pentru a compensa rapid pierderea. Cos Metonu Medias a profitat de situatie marand inca un gol. Dobrin Caspar a intrat pe lista lunetistilor in minutul 23.

Sacul de poartă s-a prăbușit la sfârșitul primei reprize. Publicul avea motive să se bucure. Robert Gerdia a marcat în minutul 37.

Clinsenii au reparat înfrângerea din prima repriză. Robert Ian a egalat în minutul 40.

David Masaro a intrat după Valentine Dumitrache în minutul 45. În același minut a avut loc o schimbare în al unsprezecelea din Klingon. Laurentiu Vlasceanu a facut echipa cu Valentin Dumitrache. Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au avut voie să intre în time-out 2-2.

După pauză, echipa Gos Metanu Mediaș a văzut din nou poarta adversară. Raul Steve a marcat un gol pentru Gos Metanu Mediaș la o lovitură de pedeapsă în minutul 49.

În minutul 59, Cos Metanu a primit un cartonaș Felix Madas de la Mediaș.

În minutul 72, Edward Avram, Gos Metanu Mediaș, i-a marcat golul. În minutul 79, Dobrin Caspar a fost înlocuit de Giorgio Noyan, care a întărit echipa Cos Metanu Mediaș. La scurt timp și antrenorul echipei adverse a decis să reînnoiască echipa, înlocuind-o pe Catalina Iron cu Marion Iron și pe Robert Gertia cu Robert Negu.

Câteva minute mai târziu, eforturile echipei Gos Metanu Mediaș s-au soldat cu un gol. Felix Madas a marcat în minutul 87. Raswan Kovasi a asistat.

READ  Cele mai recente tweet-uri de la Comisia Europeană sunt 1 noiembrie 2021. Ce este nou în UE?

La finalul întâlnirii a avut loc o schimbare în echipa Cos Metanu Mediaș. Christian Campion a mers după Paul Costia. În minutul 90, jucătorul Kos Metanu Mediaș Raswan Kovaci a primit cartonașul. Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a terminat 4-3.

Arbitrul nu i-a penalizat pe jucătorii lui Klinsenny cu niciun cartonaș, în timp ce jucătorii Cosmeanu Mediaș au primit două galbeni.

Ambele echipe au schimbat cinci jucători.