Club Sporty Universidata Kryova – SSC Farul Constanta 4-1 (2-1). Liga – Meciul 10

Club Sporty Universidata Kryova – SSC Farul Constanta 4-1 (2-1).  Liga – Meciul 10

Echipele care apar aici s-au întâlnit de patru ori în istoria luptei live. Comitetul Universității CS. Kriova a câștigat de trei ori și a pierdut o singură dată.

Deja în primele minute, echipa Faroul Constant a încercat să-și identifice adversarii creând acțiune ofensivă. Pe termen lung, beneficiul posesiei este foarte evident, dar nu creează goluri. Norocul a zâmbit în timp ce se uita la jucătorii CS Univ. Andy Roguljic a marcat primul gol în minutul 21 al meciului. Elvir Golzich a contribuit la situația golului.

Echipa Farul Constant a intrat rapid la ofensivă pentru a compensa pierderea. Situația a fost rapid folosită de unsprezece de la Universitatea CS. Kriova, a marcat un alt gol. În minutul 24 Stephen Vladivostok a intrat pe lista lunetiştilor. Golul a venit în urma unei pase a lui Stephen Byram.

Jucătorii lui Farul Constantin au răspuns rapid și au marcat un gol. Jeffrey Bottoncore a marcat în minutul 27.

In minutul 45, Bokton Vatajelu a tras in locul lui Ionut Vina. Niciuna dintre echipe nu a reușit să schimbe rezultatul meciului până la sfârșitul primei reprize.

Singurul cartonaș din meci a fost acordat lui Damien Ducat de la Farulu Constanța. Acesta este al 52-lea minut al întâlnirii.

Sacul cu golurile a fost desfăcut după pauză. Publicul avea motive să se bucure. Stephen Byram l-a învins pe portar în minutul 54.

Andre Evan a provocat o explozie de bucurie printre fanii CS Univ. Kriova a marcat un alt gol în minutul 90 al meciului. Stephen Byram a ajutat din nou să înscrie.

Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Lupta s-a încheiat cu 4-1.

Echipa Universității CS. Kriova a jucat foarte agresiv, ceea ce a dus, din păcate, la un număr mare de greșeli. Arbitrul nu a pedepsit jucătorii Universității CS. Kriova fără cartonaș, jucătorii lui Farul Constanța au primit cartonaș galben.

READ  Trei pacienți virali mor din cauza eșecului alimentării cu oxigen într-un spital din România.

Ambii au înlocuit unsprezece până la cinci jucători.