Clubul Sportiv Concordia Chiajna – Chindia Targovist 2-1 (0-0). liga –

Clubul Sportiv Concordia Chiajna – Chindia Targovist 2-1 (0-0).  liga –

Echipele care apar aici în istoria duelurilor directe s-au întâlnit de două ori. Unsprezece jucători de la Concordia China au câștigat de două ori fără să piardă niciun meci.

Primul eveniment important al meciului a fost pedeapsa jucătorului. În minutul 31, arbitrul i-a acordat lui Andre Marc un cartonaș galben de la Concordia Schiagen, în timp ce Juan Pasaglia al adversarilor a primit cartonaș galben în minutul 35.

În minutul 45, Juan Pasaglia l-a înlocuit pe Richard Sella. Prima repriză a meciului s-a încheiat acolo. În repriza secundă, ambele echipe au mers cu un rezultat negativ.

Singura pagină din repriza secundă a fost văzută de Adrian Voicu de la Concordia Chiajna. Acesta a fost al 47-lea minut al întâlnirii.

Daniel Floria a stârnit mare bucurie printre suporterii Chindiei Târgoviște, acesta înscriind un gol în minutul 50 al meciului. În minutul 55 a avut loc o schimbare de unsprezece pentru Concordia Chiaina. Azdren Llullaku a trecut mai departe după Razvan Matis. În minutul 58, Adrian Foeko a marcat egalarea dintr-o lovitură de pedeapsă.

Câteva clipe mai târziu, antrenorul Chindia Târgoviște a decis să apere scorul. În minutul 60 a pariat pe apărare. Mijlocașul Nasser Al Shamid a fost Laurentio Corbo, fundașul tipic pentru a-și ajuta echipa să-și apere scorul. Din păcate, eforturile antrenorului au eșuat. Chindia Targoviste nu a salvat scorul si pana la urma a pierdut meciul. In acelasi moment s-a produs o schimbare in echipa Chindii Targoviste. Marianne Serpan se alătură lui Andre Serpan.

În minutul 68, Andre Petyan de la Chindia Targovist a marcat propriul gol. Între minutele 69 și 87, jucătorii Concordia China: Paul Patten, Adrian Foico și Florin Porta au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Stepan Blazonia, Lucien Aion, Cătălin Alexei. Tot la echipa adversă, antrenorul a ordonat o remaniere pe teren, iar Simon Rombulaco și Daniel Floria i-au luat locul: Milan Kocic, Tsvetelin Chunchukov.

READ  Iga Świątek în semifinalele turneului de la Indian Wells!

Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-1.

Jucătorii Concordia Chiagna au primit două cartonașe galbene în meci, în timp ce adversarii lor au primit unul.

Concordia China a înlocuit patru jucători în repriza secundă. Pe de alta parte, Chindia Targoviste a inlocuit cinci jucatori.