Clubul Sportiv Universitatea Craiova – Fotbal Club CFR 1907 Cluj 3-2 (1-1). Liga – Etapa a 4-a

Clubul Sportiv Universitatea Craiova – Fotbal Club CFR 1907 Cluj 3-2 (1-1).  Liga – Etapa a 4-a

Istoricul meciurilor dintre cele două echipe de până acum este foarte bogat. Din cele 33 de meciuri, CFR Cluj a câștigat de 12 ori și a înscris 10 înfrângeri și 11 egaluri.

A trebuit să așteptăm un timp pentru primul gol al meciului. Norocul le-a zâmbit jucătorilor CS Univ. Craiova în minutul 18 al meciului când Alexandru Crito a marcat primul gol.

Singurul cartonaș din prima repriză i-a fost arătat lui Danijel Graovac de la CFR Cluj. Acesta a fost minutul 27 al duelului.

Jucătorii CFR Cluj nu au cedat și au marcat și un alt gol în prima repriză. Mihai Bordiano a egalat scorul în minutul 43. Bilal El Amrani a contribuit la gol.

În minutul 45, Claudio Petrella a fost în spatele lui Christian Nygote. În același minut în al unsprezecelea CS Univ. Craiova s-a schimbat. Jovan Markovic sa mutat în spatele Elvirei Kulić. Prima repriză a meciului s-a încheiat acolo. Ambele echipe vor merge la time-out cu scorul de 1-1.

Cealaltă jumătate a CS Univ. Craiova a început cu un lot în schimbare, urmat de Stefan Bayram după Dan Nestor.

După spargere, sacul a fost despachetat cu țintele. Telespectatorii au avut motive să fie fericiți. În minutul 58, Claudio Petrella a intrat pe lista trăgătorilor.

În minutul 59, jucătorul CS Univ Andrei Ivan a fost pedepsit. Craiova. În minutul 63 pe 11 al CS Univ. Craiova s-a schimbat. Alexandru George l-a înlocuit pe Gustav Vagenin.

Jucători CS Univ. Craiova a răspuns cu un gol. În minutul 69, Jovan Markovic a marcat egalarea.

Între minutele 75 și 86, arbitrul a încercat să liniștească meciul dând trei cartonașe galbene jucătorilor CFR Cluj. În minutul 75, Gabriel Debeljuh a fost înlocuit de Marek Dugandžić, iar Billel Omrani a fost înlocuit de Adrian Paun, care urma să întărească lotul CFR Cluj. Nu după mult timp, antrenorul echipei adverse a decis și el să modernizeze echipa, înlocuindu-l pe Alexandro Matteo cu Ovidio Pica. La scurt timp, antrenorul LCFR Cluj a decis să apere scorul. În minutul 86 a pariat pe apărare. Mijlocașul Cyprien Dick Yuri Mathias, a fost fundașul exemplar care a ajutat echipa sa să-și apere scorul. Din păcate, eforturile antrenorului au eșuat. CFR Cluj nu a reușit să salveze scorul și în cele din urmă a pierdut meciul.

READ  Traseele de mers pe jos ajung la 34 km de Sucha Beskidzka. Idei de a petrece ceva timp în weekendul 25-26 decembrie?

Am devenit anxios pe teren. Pentru a controla situația în prelungiri, arbitrul le-a acordat jucătorilor CS Univ cartonașe galbene. Craiova: Lui Nikosur Banko și Ante Rogoljic. Antrenorii celor două echipe au decis să actualizeze cele două echipe în minutul 90 în CS Univ. Craiova a fost inlocuita de Alexandru Cretu de Ante Roguljic, iar pentru echipa CFR Cluj, Mihai Bordeianu a fost inlocuit de Runar Sigurjonsson.

Ante Roguljic a provocat o explozie de bucurie printre fanii CS Univ. Craiova, a mai marcat un gol în același minut al meciului. Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu 3-2.

De remarcat evenimentul incitant al echipei CS Univ. Craiova, care a avut nevoie doar de șase șuturi pe poartă pentru a-l învinge de trei ori pe portarul advers.

Jucători CS Univ. Craiova a primit trei cartonaşe galbene în meci, iar adversarul a avut patru.

Ambii jucători au schimbat cinci jucători.