Clubul Sportiv Universitatea Craiova – Fotbal Club Rapid Bucuresti 0-1 (0-0). Liga – turul trei

Clubul Sportiv Universitatea Craiova – Fotbal Club Rapid Bucuresti 0-1 (0-0).  Liga – turul trei

Echipele care apar aici în istoria duelurilor directe s-au întâlnit de șase ori. Universitatea Eleven CS. Craiova a câștigat de patru ori și a pierdut doar de două ori.

Nu s-a întâmplat nimic pe teren de la începutul meciului. Se poate spune că pedepsirea unui jucător cu un cartonaș a fost unul dintre cele mai importante evenimente din primele minute ale meciului. Iar între minutele șaptesprezece și douăzeci și șapte, arbitrul a încercat să liniștească meciul dându-le jucătorilor CS Univ două cartonașe galbene. Craiova și două echipe adverse.

Prima repriză s-a încheiat cu 0-0.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Alexandro Ioneta pentru Rapido Bucuresti. Golul a fost marcat în același minut. În minutul 56, Jovan Markovic a fost înlocuit de Elvir Kulich.

Cu 24 de minute înainte de finalul reprizei secunde, arbitrul i-a dat cartonaș lui Stefan Bayaram, jucător de la CS Univ. Craiova. Câteva clipe mai târziu, antrenorul Rapidului Bucureşti a decis să apere scorul. În minutul 67, concentrați-vă pe apărare. Mijlocașul lui Alexandro Ioneta a fost Alexandro Albo, fundașul tipic pentru a-și ajuta echipa să-și apere scorul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa i-a permis Rapidului Bucharest Eleven să mențină conducerea. In acelasi minut a avut loc o schimbare pentru Rapidu Bucuresti. Stefan Bannou s-a alăturat lui Antonio Sefer.

În minutul 77, arbitrul i-a arătat cartonașe lui Elvir Koljic, Stefan Bayaram de la CS Univ. Craiova. Instructor CS Univ. Craiova a decis să joace mai agresiv. În minutul 78 l-a schimbat pe mijlocașul Ante Rogolic și l-a adus pe Rivaldin pe terenul de joc. Vedeți, antrenorul s-a gândit că echipa lui își va reveni repede. Cu toate acestea, s-a înșelat – în ciuda schimbării tacticii, echipa sa încă s-a luptat cu performanța. În același minut, Stefan Bayram a fost înlocuit de Alexandru Jorge pentru a întări unsprezece CS Univ. Craiova. La scurt timp antrenorul echipei adverse a decis să modernizeze echipa, iar Valentin Kostaci l-a înlocuit pe Jason Papo.

READ  Lewandowski este departe. O listă surprinzătoare de fotbaliști germani

Alexandru Crețu de la echipa CS Univ a primit cartonaș în prelungiri. Craiova.

A fost un joc brutal. Ambele echipe s-au concentrat mai mult pe a juca un joc greșit decât pe a marca goluri. Arbitrul le-a arătat jucătorilor CS Univ șase cartonașe galbene. Craiova, în timp ce jucătorii Rapidului Bucureşti au premiat două.

Echipa Univ CS. Craiova a înlocuit cinci jucători în repriza secundă. Pe de altă parte, Rapid București a folosit toate schimbările din repriza secundă.