Comportamentul lui Harry Kane a făcut furori. O lovitură nucleară i-a răpit victoria lui Tottenham [WIDEO]

Comportamentul lui Harry Kane a făcut furori.  O lovitură nucleară i-a răpit victoria lui Tottenham [WIDEO]

Tottenham a ratat ocazia de a urca pe locul trei în clasamentul Premier League engleză. Cocoșii au remizat 1-1 cu Everton.

Acesta a fost primul meci al lui Tottenham de la demiterea lui Antonio Conte. Echipa a fost condusă de fostul său asistent Christian Stellini.

Mai mult text sub videoclip

Lucrurile au început să meargă bine pentru Tottenham în minutul 58, când Abdoulaye Doucoure a primit un cartonaș roșu pentru că l-a lovit pe Harry Kane.

Comportamentul englezului a fost larg comentat pe rețelele de socializare. Nu au lipsit sunete în care Kane a reacționat exagerat. Fostul atacant al clubului din Premier League, Chris Sutton, a fost jenat de poziția sa. Celebrul jurnalist Henry Winter a folosit cuvinte similare.

Zece minute mai târziu, Tottenham a marcat. Kane a fost din nou în centrul atenției când a transformat o lovitură de pedeapsă.

Dar oaspeții nu s-au încheiat cu victorie. Puterile au egalat pe teren în minutul 88, când Lucas Moura a văzut cartonașul roșu. Câteva momente mai târziu, Michael Keane a marcat cu o lovitură atomică pentru a egala meciul.

Tottenham a urcat pe locul patru în tabel după o egalitate, dar sunt egali la puncte și au mai jucat două meciuri decât Manchester United, care se află pe locul cinci. Everton XV.