Compromiteți Roma în LKE cu echipa care a fost învinsă de Legia! Cea mai gravă înfrângere a lui Mourinho din carieră! fotbal

Compromiteți Roma în LKE cu echipa care a fost învinsă de Legia!  Cea mai gravă înfrângere a lui Mourinho din carieră!  fotbal

Vrei să citești despre sport? De asemenea, puteți găsi mai mult conținut pe Gazeta.pl

Roma a început etapa grupelor Ligii Conferințelor Europene cu două victorii. Echipa condusă de Jose Mourinho a învins CSKA Sofia cu 5-1 și a învins-o pe Zorya Luhansk cu 3-0. Nikola Zalowski nu a jucat în niciunul dintre aceste jocuri. Totul indică faptul că Roma va juca și fără FK Bodo / Glimt fără probleme, care a fost eliminată de Legia Warszawa în prima rundă a el. Liga Campionilor.

Priveste filmarea
Legia trebuie să profite de slăbiciunea lui Napoli. „Este electric”

Roma este o rușine pentru sine în Norvegia. Cea mai mare înfrângere din cariera lui Jose Mourinho

Roma a fost considerată favorită împotriva FK Bodo / Glimt, în ciuda prezenței aproape tuturor jucătorilor de rezervă care au participat la meciul Ligii Conferinței Europene. Dar, de la început, meciul nu a mers bine pentru echipa condusă de Jose Mourinho. Roma pierdea cu 0-2 după 20 de minute, dar opt minute mai târziu Carles Perez a înscris un gol tactil. Gilrossi a primit patru goluri după pauză, iar Eric Bothem, în vârstă de 21 de ani, a încheiat meciul cu un hat-trick de pase decisive și pase decisive.

Echipa condusă de Jose Mourinho a primit pentru prima dată în istorie șase goluri într-un singur meci. Roma s-a apropiat de cea mai mare înfrângere din istorie în Cupele Europene. Italienii au pierdut cu 1: 7 în fața Manchester United și Bayern München. „A fost un fost antrenor senior?” – l-a întrebat Emmanuel Russo, un jurnalist român. Mina Jose Mourinho spune multe despre această problemă. „Bodo este aproape ca Bayern și Manchester”, a scris Pyotr Domanovsky pe Twitter.

READ  Polonia este la 8 mile de Netflix? Noul film Freestyle - Trailer și Data lansării

Cu o zi înainte de meciul împotriva FK Bodo / Glimt, Jose Mourinho a postat pe Instagram un videoclip cu vizita echipei la stadionul Bodo. În fundal, s-a auzit verdictul lui Gianluca Mancini. „Suntem aici doar din cauza greșelii noastre. Acesta este un penalty în cel mai bun joc din sezonul trecut”, a spus fundașul din capitala Romei. După ce meciul s-a încheiat, cei 400 de fani romi care au mers la meci i-au invitat pe jucători să vină la tribune unde erau așezați și să poarte o „conversație” cu ei.