CS Cosmeton Media ș – Chepsy OSK Fondue Cork 0-0. Liga Rumuska – 10. Kolezka Liki I

CS Cosmeton Media ș – Chepsy OSK Fondue Cork 0-0.  Liga Rumuska – 10. Kolezka Liki I

Unsprezece nu s-au întâlnit des pe teren. În 10 meciuri, echipa Chefsy a câștigat de trei ori și a pierdut același număr de ori. Patru meciuri s-au încheiat la egalitate.

S-a întâmplat puțin pe teren de când a început jocul. Pedepsirea unui jucător cu o carte se poate spune că este unul dintre cele mai importante evenimente din primele minute ale unui meci. Între minutele al doilea și al 36-lea, arbitrul a încercat să calmeze jocul arătând două cartonașe galbene jucătorilor autohtoni și un altul echipei adverse.

Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat în pauză fără gol.

Vlăduța Morar l-a înlocuit pe Okesuku Irobiso în minutul 60. Antrenorul lui Coss Matten a decis să joace foarte serios. În același minut l-a înlocuit pe mijlocașul Ovidu Horia și a prezentat alergarea Dragonului pe teren. După cum puteți vedea, antrenorul a crezut că echipa sa va prelua rapid conducerea. Cu toate acestea, s-a înșelat – în ciuda schimbării tacticii, cei unsprezece ai săi încă se luptau cu performanța.

Fanii Chefsia așteaptă cu nerăbdare introducerea lui Peptor Bogic. Mijlocașul a făcut cinci apariții în acest sezon ca alternativă. Eder Gonzalez a trebuit să părăsească terenul. Din minutul 72 arbitrul a încercat să calmeze jocul arătând trei cartonașe galbene jucătorilor Chefs și trei cărți adverse.

Arbitrul a acordat cartonașe galbene pentru patru jucători din mulțime. A arătat un cartonaș galben în prima și trei cărți în a doua repriză. Jucătorii Cos Maton au primit două cartonașe galbene în prima repriză a meciului.

Echipa gazdă a făcut cinci înlocuitori în a doua repriză. Pe de altă parte, echipa Chefsy a făcut patru schimbări în a doua repriză.

Sâmbătă, echipa Chefsy se va lupta pentru mai multe puncte acasă. Rivalul său este FC Rapid 1923. Cu toate acestea, Clujul va fi adversarul lui Cos Matten în CFR 1907 de duminică la Cluj-Napoca.

READ  Atletico v Barcelona: La ce oră a jocului? Unde să te uiți? Televiziune și difuzare online