CS Cosmeton Media ș-Dinamo București 2-1 (2-0). Liga României – a 12-a zi de meci din Liga I

CS Cosmeton Media ș-Dinamo București 2-1 (2-0).  Liga României – a 12-a zi de meci din Liga I

Echipele ocupă poziții adiacente în tabel, deci va fi interesant și relevant. Echipa Cosmeto a fost a 14-a, iar a 11-a a lui Dinamo a 15-a.

Echipele care apar aici s-au întâlnit de 31 de ori în istoria luptelor live. Echipa zilei a câștigat de 18 ori, a făcut șase remize și a pierdut doar șapte.

Primul eveniment important al meciului este penalizarea jucătorului. În minutul 28, arbitrul Gabriel Mora a primit un penalty.

Când Ronaldo Deacon a marcat primul gol în minutul 36 al meciului, Luck a zâmbit jucătorilor lui Cosmetton.

Aproape imediat Ronaldo Deacon a provocat o explozie de bucurie în rândul fanilor Cosmetton, marcând un alt gol în minutul 38 al meciului. Ovidu Horia a asistat la poartă.

Unsprezece din Dynamo au început repriza a doua cu o echipă schimbată, urmat de Robert Moldovan după Diane Soroscu. În minutul 54, Steliano Philippe a văzut cartonașul echipei vizitatoare.

În minutul 65, Cătălin Itu a fost înlocuit de Cătălin Măgureanu. Între minutele 65 și 79, jucătorii lui Cosmetton, Adama Charr, Ronaldo Deacon și Raswan Gradinaru, au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Ian Philippe, Nasser Samad și Vladouch Morar. În echipa adversă, antrenorul a ordonat schimbarea terenului, înlocuindu-i pe Alexandre Raina și Gabriel Dorje cu Andre Rod și Costin Amsar. Gianni Kresu de la Dinama a primit un cartonaș în minutul 70. Cu șase minute înainte de finalul meciului, Mirko Ivanovsky a intrat pe lista lunetistilor.

Între minutele 86 și 89, arbitrul Cos Matton a încercat să calmeze jocul arătând jucătorilor și celor două echipe adverse două cartonașe galbene. În al treilea minut de prelungire, echipa Cos Meton s-a schimbat. Raul Steve Ovidu intră în Horia. Echipa Daily nu a avut suficient timp pentru a lua lovitura decisivă și întâlnirea s-a încheiat cu o victorie moderată pentru Cos Matten.

Cos Matten a avut balonul 100%, ceea ce sa dovedit a fi o victorie în meci.

Jucătorii ambelor echipe au primit trei cartonașe galbene.