CS Gaz Metan Mediaş – Steaua Bucureşti 0-1 (0-0). Liga Română – a 19-a zi de meci din Liga I

CS Gaz Metan Mediaş – Steaua Bucureşti 0-1 (0-0).  Liga Română – a 19-a zi de meci din Liga I

Până acum istoria meciurilor dintre echipe este foarte bogată. În 29 de meciuri, echipa lui Stuart a câștigat de 19 ori și a înregistrat patru înfrângeri și șase remize.

Din primul minut, unsprezecelea lui Steve a lovit puternic poarta adversarilor. Cu toate acestea, linia defensivă a lui Cos Matton a fost bine stabilită și niciun atac nu a renunțat la un gol. În minutul 28, gazda Raul a primit cartonaș.

Prima repriză s-a încheiat cu 0-0.

Stelei au început repriza secundă cu o ordine schimbată, urmați de Răzvan Oaida, Valentin Gheorghe, Ioan Dumiter și Darius Dumitru, Andrei Cordea și Claudiu Keseru.

Darius Dumitru a marcat în minutul 59 al meciului și abia în repriza secundă Stu a stârnit o explozie de bucurie în rândul suporterilor. Fanii Cos Matton abia așteptau să-l prezinte pe Nasser Samat. Atacantul a făcut opt ​​înlocuiri în acest sezon și a marcat un gol. Ronaldo a trebuit să părăsească terenul Diaconului.

Raswan Kritinaru a fost în spatele lui Raswan Triff în minutul 65. Curând, antrenorul lui Steve a decis să-și folosească Joker. În minutul 76 a intrat pe teren Ianis Ili, iar Octavian Bobescu a părăsit terenul. În minutul 78, jucătorii gazdelor: Okachuku Irobiso, Adoma Sar și Dobrin Caspar au părăsit terenul, fiind înlocuiți de Brian Alcius, Vladut Morar și Raul Tedou.

Din minutul 80 arbitrul a încercat să liniștească jocul arătând două cartonașe galbene atât lui Cos Matton, cât și adversarilor.