CS Mioveni – Dinamo București 2-1 (0-0). Liga Romaniei – a 20-a zi de meci din Liga I

CS Mioveni – Dinamo București 2-1 (0-0).  Liga Romaniei – a 20-a zi de meci din Liga I

Echipa a fost pe locul 15 în clasament cu o zi înainte de joc, ceea ce înseamnă că fiecare punct își merita greutatea în aur.

Unsprezece nu s-au întâlnit des pe teren. În cinci întâlniri, CS-ul lui Mioveni a câștigat o dată, dar a pierdut de trei ori. Un meci s-a încheiat la egalitate.

S-au întâmplat puține lucruri pe teren de când a început jocul. Se poate spune că pedepsirea unui jucător cu un cartonaș în primele minute ale unui joc este cel mai important eveniment. Între minutul 3 și 45, arbitrul a încercat să calmeze jocul arătând două cartonașe galbene jucătorilor vizitatori și un galben adversarului.

Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat la pauză fără goluri.

XI-ul lui Dinam a fost înlocuit în repriza secundă de Mirko Ivanovski după Cătălin tîra. În primele minute ale reprizei secunde, coechipierul străin Andre Rod a primit un cartonaș.

Minute mai târziu, antrenorul lui Mioveni CS a decis să-și folosească Joker. Moussa Sanoh a intrat pe teren în minutul 50 și tefan Blănaru a părăsit terenul. Moussa Sanoh a făcut multe pentru echipa sa marcând un gol. A fost primul lui gol al anului.

Dintr-o dată, jucătorii de zi cu zi nu i-au dat nicio șansă portarului advers. Diane Soros a marcat din penalty în minutul 62. Acest concurent trage ca la țintă. Aceasta este a opta victorie a lui în acest sezon.

Daniel Toma l-a înlocuit pe Mihai Panite în minutul 63. Între 63 şi 82 de minute, jucătorii lui Mioveni de la CS Ionuţ Burnea, Alexandru Buziuc, Ionuś Balaur au fost înlocuiţi de Daniel Şerbănică, Ionuţ Rădescu şi Valentin Cořereanu. Tot la echipa adversă, antrenorul a ordonat schimbarea terenului, înlocuindu-i pe Cătălin Itu, Andrei Radu şi Alexandru Răuśa: Marko Nunič, Ricardo Grigore, Antonio Borduşanu. Arbitrul a încercat să liniștească jocul arătând două cartonașe galbene jucătorilor de la CS de la Mioveni și ambilor adversari din minutul 71. În al treilea minut al timpului adăugat, Moussa Sanoh a intrat pe lista de marcatori.

READ  Cât zahăr costă într-un supermarket german! surprinde?

Aproape imediat, Gheorghe Rusu a provocat o explozie de bucurie printre suporterii lui CS Mioveni, marcând încă un gol în minutul cinci al prelungirilor. Aceasta este a șaptea victorie pe care o obține acest jucător în acest sezon. Situația de gol a fost creată de Valentin Cořereanu.

Rezultatul nu s-a schimbat până când lupta sa terminat. Meciul s-a terminat 2-1.

Echipa CS a lui Mioveni a avut o posesie de 100 la sută a balonului, care s-a dovedit a fi o victorie a meciului.

Arbitrul le-a acordat trei cartonaşe galbene jucătorilor lui CS Mioveni, iar jucătorii spectatorilor au arătat cinci cartonaşe.

Unsprezece gazde au înlocuit cinci jucători în a doua repriză. Echipa zilei a înlocuit patru jucători în repriza secundă.