CS Mioveni – FCSB 1-1 (1-0). Liga – Ziua 4

CS Mioveni – FCSB 1-1 (1-0).  Liga – Ziua 4

Cei unsprezece care apar aici s-au întâlnit de șapte ori în istoria luptei live. FCSB a câștigat trei și a remizat patru fără a pierde.

Deja în primele minute echipa FCSB a încercat să identifice inamicul prin crearea de operațiuni ofensive. Pe termen lung, avantajul în posesie era mai evident, dar nu a produs goluri. Ionet Balour a marcat un gol în minutul 26 al meciului pentru a crea o explozie de bucurie în rândul suporterilor CS de la Mioveni. L-a asistat pe Vlad Pop la poartă.

FCSB a făcut o schimbare în minutul 30. Denis Harud l-a urmat pe Ovidiu Popescu. În minutul 45, Mark Dulka l-a înlocuit pe Adrian Sute. Prima repriză s-a încheiat cu CS XI a lui Mioweni, luând un avantaj modest.

În minutul 53, Joyskim Dawa de la FCSB a fost avertizat. FCSB a făcut o schimbare în minutul 58. Ioannis Stoika a fost succedat de Darius Olaru.

Antrenorul FCSB a decis să joace mai agresiv. În același minut, l-a înlocuit pe mijlocașul Raswan Oida și l-a adus în față pe Alexandru Musi. După cum puteți vedea, antrenorul a crezut că echipa sa își va reveni rapid. A avut dreptate, echipa lui a reușit să înscrie, să-și revină din înfrângeri și să egaleze. În minutul 59 a avut loc o schimbare în CS XI a lui Mioweni. Adrian Sierpka a trecut la Andre Panite. În același minut, antrenorul lui CS Mioweni a decis să apere decizia și să pună apărare. Mijlocașul lui Valentin Koserianu este Răzvan Driff, un fundaș obișnuit care își ajută echipa să păstreze scorul. Din păcate, eforturile antrenorului au eșuat. Echipa CS a lui Mioweni nu a apărat rezultatul și în cele din urmă a remizat.

READ  Întâlnirea episcopilor Bisericilor Catolice Orientale a început la Budapesta

În minutul 62, jucătorul de la CS al lui Mioveni, Ionat Balour, a fost avertizat.

Echipa CS a lui Mioweni a condus multă vreme. A durat 53 de minute, dar FCSB a reușit să egaleze. David Mikulescu a marcat golul. Golul a venit după o pasă a lui Darius Oller.

In minutul 80, Eduard Radaslavescu l-a inlocuit pe Radu Popoc pentru a intari FCSB. La scurt timp, antrenorul echipei adverse a decis să împrospăteze echipa, Alexandru Iacob îl înlocuiește pe Ioanet Burnia. Cu opt minute înainte de finalul meciului, arbitrul i-a arătat cartonașul lui Ionnet Burney de la CS-ul lui Mioveni. Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Întâlnirea s-a încheiat la egalitate 1-1.

Unsprezecele lui Mioweni au jucat foarte agresiv, ceea ce a dus, din păcate, la un număr mare de greșeli. Arbitrul le-a acordat două cartonașe galbene jucătorilor lui Mioweni de la CS și unul jucătorilor FCSB.

Ambele echipe au schimbat cinci jucători.