CS Mueveni – CFR 1907 Cluj 0-1 (0-0). Liga Română – Runda a patra din prima ligă

CS Mueveni – CFR 1907 Cluj 0-1 (0-0).  Liga Română – Runda a patra din prima ligă

Cele unsprezece care apar aici în istoria duelurilor directe s-au întâlnit de trei ori. CFR Cluj a câștigat de trei ori fără a pierde un meci.

Tacticile antrenorului CS11 Muffini de la începutul meciului au fost transparente. Nu trebuia să fii expert pentru a vedea că ea se concentra în primul rând pe prevenirea accesului la portalul ei. Adversarii habar nu aveau de multă vreme cum cei unsprezece fundași i-au înșelat pe CS Mioveni. Singura carte din prima jumătate a fost dată de Georges Rousseau de la proprietarii terenului. Acesta a fost minutul patruzeci al întâlnirii.

Prima jumătate a meciului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au plecat la pauză cu un rezultat negativ.

CFR Cluj a început repriza a doua cu o gamă în schimbare, urmată de Valentin Kostas, Mateo Suchic, Gabriel Diplgoh, Cyprien Deck, Christian Mania și Billel Omrani.

Singurul gol din meciul CFR Cluj a fost marcat de Claudiu Petrila în minutul 49. Anas El Tahri a asistat golul.

În minutul 57, Yunoi Balor a fost înlocuit de Andre Cristea. Între minutele 57 și 84, jucătorii CS Mioveni au părăsit terenul: Dorinel Oancea, Alexandru Buziuc, tefan Blănaru, Mihai Panait, au fost înlocuiți de: Ionuț Rădescu, Valentin Coșereanu, Davide Massaro, Szilárd Vereș. Tot în echipa adversă, antrenorul a comandat o remaniere pe teren, în care locul lui Claudio Petrella, Gisoma Fofana a fost luat de: Adrien Gaudia, Ovidio Hoban. Din minutul 75, arbitrul a încercat să calmeze meciul arătând cinci cartonașe galbene jucătorilor vizitatori și două cartonașe galbene echipei adverse.