CS Mueveni – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-2 (0-1). Liga rumuńska – 18. Colica Ligue 1

CS Mueveni – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-2 (0-1).  Liga rumuńska – 18. Colica Ligue 1

Echipele au ocupat poziții adiacente în tabel, așa că va fi un meci distractiv și uniform. Echipa Sepsi a ocupat locul 11, în timp ce CS Mioveni a terminat pe locurile 11 și 12.

Ambele echipe au mai jucat o singură dată. Meciul s-a încheiat cu victoria lui CS Mueveni.

Încă din primele minute, echipa Sepsi a atacat cu înverșunare poarta adversă. Cu toate acestea, linia defensivă a CS Mioveni a fost într-o formă bună și niciunul dintre atacuri nu a ajuns să primească gol. În minutul 26, arbitrul i-a acordat lui Lucien Dumitriou cartonaș galben de la CS Movini, iar în minutul 30 l-a acordat pe Bogdan Mitreya de la echipa adversă.

În minutul 33, jucătorul CS Movini Garuți și-a marcat golul. Cu două minute înainte de finalul primei reprize a apărut arbitrul Alexandru Buzek de la gazdă.

Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest din unsprezece lui Sepsi.

Mioveni CS a început repriza secundă cu o formație în schimbare, urmat de Daniel Toma după Lucian Dumitriu. Antrenorul Mioveni CS a decis să-și folosească Jokerul. În minutul 46, Musa Sanouh a intrat pe teren, iar Ștefan Blaănaru a părăsit terenul.

În minutul 49, arbitrul l-a pedepsit pe jucătorul vizitator Radoslav Dimitrov. În minutul 60, arbitrul a indicat al unsprezecelea metru, însă Alexandru Buzek nu a schimbat rezultatul meciului. Penalty-ul ratat cu siguranță nu a ajutat echipa să-și refacă moralul. În minutul 64, arbitrul i-a arătat cartonaș galben lui Roland Nicholi de la Sepsi, iar în minutul 67 i-a arătat-o ​​pe Ionuța Balaur de la echipa adversă.

În minutul 69, Boubacar Fofana a fost înlocuit de Nikolai Bon. Între minutele 69 și 80, jucătorii CS Mioveni: Alexandru Buziuc, Dorinel Oancea, Mihai Panait, au fost înlocuiți de Valentin Coșereanu, Ionu Rădescu, Szilárd Vereș. Tot la echipa adversă, antrenorul a ordonat o remaniere pe teren, iar în locul lui Kristi Berbush, Adnan Aganovich a fost luat de: Marius Štefinescu, Anas Ashhbar. Arbitrul a premiat jucătorii CS Mioveni: Dorinel Oancei în minutul 70 şi Ionuţ Burnei în minutul 82.

READ  Zagloby Lubin și-a întâlnit rivalii în Liga Campionilor. O sarcină foarte dificilă la început

Câteva clipe mai târziu, antrenorul Sepsi a decis să apere scorul. În minutul 87 a pus o apărare. Lui i s-a alăturat atacantul Kotlin Golovka Andres Domitrescu, fundașul exemplar care trebuia să-și ajute echipa să-și apere scorul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa i-a permis lui Spacey să mențină conducerea. În ciuda pariului pe apărare, Sepsi a reușit să înscrie și să câștige. În același moment, echipa Sepsi s-a schimbat. Tsvetelin Lukov sa mutat după Kevin Lukasin. Cu două minute înainte de finalul meciului, Mioveni CS Adrian Scarlatache a primit cartonaș.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor lui Sepsi în minutul 89 al meciului când Bogdan Mitreya a marcat al doilea gol dintr-o lovitură de pedeapsă. În primul minut al prelungirilor a fost prezentat jucătorul Sepsi Anas Asher.

Până la sfârșitul ședinței, rezultatul nu s-a schimbat. Meciul s-a încheiat 0-2.

Arbitrul a acordat gazdelor două cartonașe galbene în prima repriză și patru galbene în a doua repriză. Jucătorii echipei adverse au primit un cartonaș galben în prima repriză și trei în a doua.

Ambii au schimbat cinci jucători în repriza secundă.

Statistici

CS Mueveni

Seps OSK Sfântu Gheorghe

săgeți

Pe 12 decembrie, 11 Sepsi va avea șansa de a înscrie mai multe puncte pe terenul de acasă. Rivala acesteia va fi SSC Farul Constanţa 1920. În aceeaşi zi, CFR 1907 Cluj se va confrunta cu CS Mioveni în meciul care va avea loc la Cluj-Napoca.