CS Universidata-FC Academica Clinsen 5-0 (3-0). Liga Rumuska – 12. Kolezka Liki I

CS Universidata-FC Academica Clinsen 5-0 (3-0).  Liga Rumuska – 12. Kolezka Liki I

Am putut ghici cine era favoritul înainte de meci. FC Academica Glycini a terminat pe locul 16, în timp ce CS Universidad a terminat pe locul cinci în competiție și a fost un concurent ferm pentru victorie.

Unsprezece oameni care au apărut aici în istoria luptelor live s-au întâlnit de șase ori. FC Academica Clincini a câștigat de două ori, a făcut trei egaluri și a pierdut o singură dată.

Nu trebuie să așteptăm mult primul gol al meciului. La scurt timp după începerea meciului, Don Nister a provocat o explozie de bucurie în rândul fanilor CS Universitada, marcând un gol în minutul 11 ​​al meciului. Andre Evan a creat situația țintă.

FC Academica Clinsen a lansat în curând o ofensivă pentru a compensa pierderea. Unsprezece dintre gazde au marcat rapid un alt gol și au profitat de situație. În minutul 14, portarul Joan Markovic nu a dat nicio șansă să se apere. Aceasta este a cincea victorie pe care acest jucător a obținut-o în acest sezon.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor CS Universidetta când Nicosor Bancu a marcat al treilea gol în minutul 23 al meciului. Andre Evan a ajutat din nou la gol.

Până la sfârșitul primei reprize, nicio echipă nu a reușit să schimbe rezultatul meciului.

Antrenorul CS University a decis să-și folosească Jokerul. În minutul 46, Jorge Sembanu a intrat pe teren și Gustavo Wagen a părăsit terenul. A doua jumătate a echipei CS Universidad a venit într-o formație modificată, cu Alexandre Greshu, Joan Markovic Ande Roguljic și Etfan Bayaram.

Arbitrul a acordat cartonașele galbene lui FC Education Clincheny în minutul 49 lui Thibault Malin și Florin Achim în minutul 52. În minutul 53 al penalty-ului, golul lui CS Universidad a fost ratat de Lies Hoori. În minutul 55, Denise Ventera, jucătoare a FC Academica Clinsen, a primit o carte.

READ  Euro 2000. Un meci magic care a furat inimile fanilor

În minutul 60, George Bashov a fost numit în locul lui Paul Purvules. După primul sfert de oră după fluierul care a început a doua jumătate a meciului, a existat o schimbare în echipa CS University. Mihai Palassa s-a alăturat lui Marius Constantine. În 64 de minute, arbitrul a arătat o carte gazdelor Ande Roguljici.

În cele din urmă au desfăcut punga cu țintele. Publicul avea motive să se bucure. Cu 19 minute înainte de sfârșitul reprizei a doua, Andre Evan a mutat scorul la 4-0. Christian Căpățînă a asistat.

Antrenorul echipei FC Academica Clincheny își trage un șir de mânecă și îl lasă pe Donadas Caslaskas pe teren. Atacantul a făcut cinci apariții în acest sezon ca alternativă. Floriano Vanzo a trebuit să părăsească terenul. În minutul 86, arbitrul FC Academica i-a acordat o carte lui Juan Coskin de la Clincheny.

În ultimele minute de joc pe teren, emoțiile jucătorilor au fost aceleași ca și pe teren. În al doilea minut al meciului, Ande Roguljik a stabilit scorul.

Până la încheierea luptei, rezultatul nu se schimbase. Meciul s-a încheiat cu 5-0.

CS Universidad a avut 100% timp de joc pe minge, ceea ce sa dovedit a fi o victorie imensă în joc.

Jucătorii CS University au primit un cartonaș galben în meci și patru adversari.

Ambii au făcut cinci schimbări în a unsprezecea repriză.

Vinerea aceasta, echipa CS University se va lupta pentru mai multe puncte la Fuju. Concurenta ei este CF Cynthia Turkovicet. Luni, AFC UDA se va confrunta cu FC Academica Klinssen într-un meci de la București.