CS University-FC Voluntar 3-0 (0-0). Liga României – etapa a 4-a a ligii 1

CS University-FC Voluntar 3-0 (0-0).  Liga României – etapa a 4-a a ligii 1

Echipele care apar aici s-au întâlnit de 14 ori în istoria luptelor live. Unsprezece din CS Universidad au câștigat de 11 ori, au remizat în două și au pierdut o singură dată.

Arbitrul trebuie să controleze emoțiile jucătorilor la începutul meciului. Arbitrul a arătat cartonașele galbene ale lui FC Voluntari în minutul 11 ​​pentru Gabriel Tamaș și Alexandru Ili în minutul 20.

În minutul 25, Elvir Kolzyk l-a înlocuit pe Joan Markovic. Ionuna Vena de la arbitrul CS Universidado a primit un cartonaș galben în minutul 28 și cartonașul galben al lui Laurent Felpe în minutul 30. Prima repriză s-a încheiat cu 0-0.

Din păcate, portarul FC Voluntari, Victor Romney, nu a mai putut continua după pauză. Unsprezece portari supleanți nu au de ales decât să-l pună pe Valentine Niego în locul său între poziții. A doua jumătate a CS Universitada a ieșit într-o ordine schimbată, urmată de Christian Cabana, Vasily Constantine, Iuna Vana, Rocky Bah, George Sembanu și Alexandre Matteo. FC Voluntari Eleven a avut schimbări în pauză, după sosirea lui Gabriel Tamaș Cosmin Achim.

Norocul a zâmbit jucătorilor CS University când Gustavo Vaughan a marcat primul gol în minutul 50 al întâlnirii. Don Niester l-a menționat pe asistent.

A existat o schimbare în FC Voluntari în minutul 55. Holder Towers s-a dus la Alexandru Ili.

FC Voluntari a lansat un atac pentru a compensa pierderea rapid. Unsprezece dintre gazde au marcat rapid un alt gol și au profitat de situație. George Sembanu a făcut o lovitură utilă în minutul 57. Gustavo a asistat la poarta lui Wagen.

Arbitrul a acordat cartonașele galbene jucătorilor CS Universitada: Nikoner Banu în minutul 65 și Vladimir Scresey în minutul 73. În minutul 65, Laurent Philippe George Merloy și Daniel Parashchev au fost numiți în locul lui Adam Nem, care trebuia să consolideze echipa FC Voluntari. La scurt timp, antrenorul echipei adverse a decis, de asemenea, să reînnoiască echipa, înlocuindu-l pe Etienne Valdov cu Marius Constantine.

READ  Cynthia Darkovist - Fotbal Club Rapid București 0-0. Liga - Meci7

În ultimele minute ale meciului pe teren, emoțiile jucătorilor au fost egale cu tribunele. În al doilea minut de prelungire, Joan Markovic a intrat în tabela de marcaj. George Sembanu a asistat la poartă.

Rezultatele nu s-au schimbat decât la finalul meciului. Jocul s-a încheiat cu 3-0.

Echipa CS Universidad a avut 100% timp de joc, ceea ce sa dovedit a fi un succes imens în acest turneu.

Jucătorii ambelor echipe au primit trei cartonașe galbene.

Ambele echipe au schimbat cinci jucători.

FC Voluntari va juca încă un meci pe teren propriu vineri. Rivalul său va fi FC Academica Clinsen. Sâmbătă, AFC UTA va găzdui Universitatea Arad CS.