Cuvintele dure ale lui Zbigniew Boniek după meciul Cehia-Polonia

Echipa de fotbal poloneză a pierdut în fața Cehiei la Praga 1: 3. Fostul președinte al Asociației Poloneze de Fotbal, Zbigniew Boniek, a comentat pe contul său de Twitter înfrângerea alb-roșilor.

Meciul de la Praga nu a început bine pentru jucătorii polonezi. Deja după primele trei minute, echipa lui Biao Zeroni pierdea cu două goluri. Ladislav Krejci II și Tomas Cvancara au intrat în topul marcatorilor. După pauză, cehii și-au consolidat avantajul, iar Kochta a marcat al treilea gol pentru rivalii polonezi.

Vezi și: doi pumni în trei minute! Polonia a fost învinsă în primul meci din preliminariile UEFA Euro 2024

Chiar înainte de finalul meciului, jucătorii lui Fernando Santos au reușit să marcheze un gol de onoare. Damien Szymanski a lovit cu precizie în minutul 87. În cele din urmă, debutul noului antrenor al formației poloneze s-a încheiat cu o înfrângere 1: 3 pentru albi și roșii.

Zbigniew Boniek a decis să comenteze acțiunile jucătorilor de fotbal polonezi de la Praga. Fostul președinte al Asociației Poloneze de Fotbal a postat o postare pe rețelele sale de socializare.

Iar fostul polonez a scris: „Cum ieși din asta? Trebuie să câștigi (și nu va fi ușor) luni. Ai nevoie de niște figuri și bile pătrate pentru asta. Va fi timpul pentru analiză. Acum operațiunea Albaniei”. actor.

În participarea sa, Boniek s-a referit la meciul viitor al echipei naționale poloneze. De menționat că în cantonamentul din martie, fotbaliștii polonezi se vor confrunta cu naționala Albaniei. Această confruntare este programată să înceapă luni, 27 martie 2023.

AA, Polsat Sport

READ  Bani mari în joc. Acesta este cât a câștigat de fapt Hubert Hurkacz la Monte Carlo

PolsatSport.pl pentru telefoane Android și iOS!

Cele mai recente informații și știri oriunde v-ați afla.