Cynthia Darkovist – Fotbal Club Potosani 1-2 (1-1). Liga – Meci 5

Cynthia Darkovist – Fotbal Club Potosani 1-2 (1-1).  Liga – Meci 5

Unsprezece nu s-au întâlnit des pe teren. În șapte meciuri, echipa Cynthia Darkovist a câștigat de două ori, dar a pierdut de trei ori. Ambele meciuri s-au încheiat la egalitate.

Suporterii au fost nevoiți să aștepte până în sfertul trei de meci pentru primul gol al meciului. Când Nasser Samad a marcat primul gol în minutul 41, Luck Cynthia s-a uitat la jucătorii Darkovist și a zâmbit. Daniel Floria a creat golul.

Mihai Roman, care a marcat un gol în minutul 43 al meciului, a făcut o explozie de bucurie în rândul suporterilor bodosăneni. Golul a venit după o pasă a lui Victor Deacon.

În minutul 45, Andres Dirkov a fost adăugat în locul lui Matthias Santos. Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe merg cu 1-1 la time-out.

Antrenorul Cynthia Darkovist a decis să joace și mai agresiv. În minutul 65, mijlocașul Dor Bobadiu a fost înlocuit de atacantul Richard Chilaw. După cum puteți vedea, antrenorul a crezut că echipa lui va lua rapid conducerea. Cu toate acestea, a făcut o greșeală – în ciuda schimbării de tactică, unsprezecele sale încă s-au luptat cu performanța. În același minut s-a produs o schimbare în echipa bodosaneană. Ouă după Sebastian Miletus.

Eforturile ulterioare ale echipei lui Bodosani s-au soldat cu un efect de gol. Enrico Papa a marcat în minutul 66. Edward Floris a asistat la poartă.

Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Lupta s-a încheiat cu 1-2.

Deoarece ambele echipe au jucat curat, arbitrul nu a fost nevoit să arate niciun cartonaș.

Cynthia Darkovist a înlocuit patru jucătoare în repriza secundă. Echipa Bodosani, in schimb, a folosit toate schimbarile.

READ  Tokyo 2020. Un frumos obiectiv al Germaniei de a șterge lacrimile, șase goluri ale coreenilor