Daniel Collins nu are încă pierderi la Palermo. Thriller câștigător în chineză și franceză

Daniel Collins nu are încă pierderi la Palermo.  Thriller câștigător în chineză și franceză
Americanul Daniel Collins nu are un set pierdut în meciul WTA 250 de la Palermo. După thrillere, reclama a fost câștigată de jucători de tenis din Franța și China.

Łukasz Iwanek

Daniel Collins

PAP / EPA / JASON SZENES / Foto: Daniel Collins

Daniel Collins (WTA 44) nu a evitat probleme în rundele anterioare ale turneului de la Palermo. Cu toate acestea, el nu are un set pierdut. În sferturi a revenit cu 0-2 în al doilea meci și a învins-o pe Astra Sharma cu 6-1, 6-4 (WTA 121). În 72 de minute, americanul a servit cinci ași și a înscris 20 din 28 de puncte la prima sa pasă. El a folosit cinci din cele 11 puncte de break.

4: 6, 6: 3, 7: 6 (2) Olga Danilovic (WTA 149) câștigă față de Shui Zhang (WTA 57) va fi un alt concurent pentru Collins. Femeia chineză din al treilea set a revenit de la un avans de 3: 5. În meciul de două ore și 36 de minute, ambii jucători au marcat cinci pauze. Zhang a înscris cu trei puncte mai mult decât Serba (108-105).

Ocean Dodin (WTA 120) a câștigat 2 ore 29 minute mai târziu împotriva lui Jacqueline Christian (WTA 159) 6: 7 (6), 6: 3, 6: 4. În primul set, francezii au pierdut conducerea cu 4: 2, iar în al treilea 5: 1 a pierdut trei jocuri și a zdrobit opoziția la 5: 4. De-a lungul meciului, el a comis 16 greșeli duble, dintre care opt au fost în primul joc. A renunțat de șase ori și a făcut opt ​​pauze singur.

READ  Ty23 - Locomotive poloneze produse în număr mare

Pentru finală, Todd o va juca pe Elena-Gabriel Roose (WTA 137), care a învins-o pe Lucia Brancetti (WTA 190) cu 6: 4, 7: 5. În decurs de o oră și 50 de minute, România a tranzacționat șase din cele 10 oportunități de îmbunătățire.