De ce finala Cupei Poloniei Beca Nona

inclus Meci Doar primele și ultimele minute au fost egale, când jucătorii s-au încălzit mai întâi, iar apoi când lechiții jucau deja cu câțiva jucători de rezervă. Deși întâlnirea liderului ligii a fost anunțată la Zabrze drept meciul sezonului, miercuri nu a fost vacanță în Silezia.

Priveste filmarea
Aceasta a fost evacuarea lui Kędziora din Kiev. reacție instantanee

Cu cât meciul este mai lung, cu atât avantajul lui Lich este mai mare. Oaspeții au marcat primul gol în minutul 31. Atunci Joao Amaral a început lucrul și a adus-o înapoi vârf Inauntru afara. Acolo Pedro Rebucho a jucat în suprafața de pedeapsă și meciul s-a încheiat cu Amaral, pe care minerii nu l-au acoperit în totalitate.

De ce în semifinalele Cupei Poloniei

Deși antrenorul echipei gazdă – Jan Urban – a făcut patru modificări la lot în prima repriză, imaginea meciului nu s-a schimbat. Lech era încă o echipă mult mai bună, lucru pe care a confirmat-o în minutul 58. Pe partea stângă, Jakub Kaminski și-a arătat mișcarea și driblingul, dar Sandomersky a revenit cu șutul său.

oficial. Abramovici vinde Chelsea. Profiturile vor fi donate victimelor războiului din Ucraina

Din fericire pentru oaspeți, Amaral s-a trezit în suprafața de pedeapsă, mărind avantajul echipei lui Skorża. Interesant este că golul nu a fost recunoscut inițial, deoarece arbitrii au indicat un ofsaid. Totuși, în urma analizei VAR-ului, s-a dovedit că totul a fost conform regulilor și golul a fost acordat.

De asemenea, puteți găsi mai mult conținut sportiv pe Gazeta.pl

Lech a devenit al treilea jucător în semifinale care se alătură Olympia Groundsside și Rakowa Częstochowa. Finaliștii pentru semifinale vor fi aleși de meci Legia Varșovia – Górnik Łęczna, care va începe la ora 20:45.

READ  FC Barcelona a zdrobit un alt adversar. Era un fotbal vechi ca Tiki

Wisla Cracovia - Gornick China 0-0E prea târziu să te trezești în Wisła. A rămas doar clopotul Sigismund. Cea mai mare afacere din 28 de ani?

Meciurile din semifinale sunt programate să aibă loc pe 6 aprilie. Finala va avea loc pe 2 mai Stadionul National.