Din păcate… postarea lui Robert Lewandowski de noaptea târziu spune totul. Nu doar fanii Barcelonei sunt supărați

Din păcate… postarea lui Robert Lewandowski de noaptea târziu spune totul.  Nu doar fanii Barcelonei sunt supărați

Robert Lewandowski este frustrat. O intrare scurtă, dar concisă din polonez

Ulterior, jucătorii lui Xavi Hernandez au început să ia inițiativa cu mai multă îndrăzneală, anume pentru a crea mai multă proximitate față de poarta adversă, pentru că de multă vreme nu prea avea de câștigat din marele avantaj în posesia mingii. Barcelona a primit viață după un gol foarte accidentalDar te poți bucura de ea Amintiți-vă de „bătrânul” Lewandowski.. În urmă cu doar câteva luni, polonezul a reușit să transforme până la un sfert din șansă și a fost foarte norocos.

Norocul, combinat cu reflexe, a permis polonezului să egaleze, iar apoi un magician precum Lamin Yamal, în vârstă de 16 ani, în stil Lionel Messi, a coborât în ​​centrul suprafeței de pedeapsă, și a tras în șutul său. Piciorul stâng, care era imposibil de apărat.

Barcelona în acest sezon – și aici revenim la început – joacă în așa fel încât chiar și atunci când avansează, nu există siguranța că va menține un rezultat pozitiv. Situația este tensionată tot timpul, pentru că în apărare și chiar la mijloc, jucătorii fac greșeli individuale catastrofale. O echipă precum Athletic a profitat de una din neglijența lor pentru a egala scorul.

Barcelona a primit două lovituri decisive în prelungiri, dar Lewandowski a urmărit aceste evenimente de pe bancă. Stâlpul nici nu a completat timpul de bază, pentru că Din decizie a antrenorului, acesta a părăsit terenul în minutul 78.

După întâlnire, profilul de Instagram al polonezului a publicat o postare în care exprimă în două fraze că fanii Barcelonei nu sunt singurii dezamăgiți. Una dintre vedetele echipei este și ea dezamăgită.

– Cupa Regelui s-a încheiat mai devreme decât ne-am dorit. Trebuie să rămânem puternici ca echipă Și concentrați-vă pe meciurile viitoare – a scris Lewandowski.

Xavi Hernandez îi dă sfaturi lui Robert Lewandowski/Agenția de presă din Franța

„Lewi” a marcat 1-1 cu mare ajutor din partea adversarului său/Agenția de presă din Franța

Golul lui Robert Lewandowski în meciul dintre Barcelona și Osasuna. Video (Eleven Sports)/Unsprezece sporturi/Unsprezece sporturi