Dinamo București-AFC UTA Arad 2-2 (1-0). Liga României – a 11-a zi de meci din Liga I

Dinamo București-AFC UTA Arad 2-2 (1-0).  Liga României – a 11-a zi de meci din Liga I

Echipele s-au întâlnit de trei ori în istoria luptelor live. AFC UTA Arat a câștigat de două ori și a pierdut o singură dată.

Nu trebuie să așteptăm mult primul gol al meciului. La începutul meciului, jucătorii lui Dinamo au deschis scorul. În minutul al șaptelea, după fluierul arbitrului pentru a marca începutul meciului, Gabriel Dorje a intrat pe lista lunetistilor. Golul a fost marcat după o pasă a lui Cătălina Itu.

Singurul cartonaș galben din prima repriză a fost acordat lui Florin Icop de la AFC UDA Arad. Acesta este minutul 45 al luptei. În al doilea minut de prelungire, Idris Bata a părăsit terenul pentru un cartonaș roșu, ceea ce a slăbit echipa străină. Prima repriză s-a încheiat cu un avans moderat pentru echipa Dinam.

A doua jumătate a echipei AFC UTA Ard a venit într-o ordine schimbată, urmată de Liviu Andal, Damien Isaac, Adrian Hora, Modestas Vorobjovas, David Mikulescu și Philippe Tunkubic. Echipa Daily a început, de asemenea, într-o ordine schimbată, cu Gianni Kreshu în spatele lui Andre Bani.

În minutul 54 al meciului Diane Soroscu a marcat al doilea gol din penalty și norocoșii dinamoviști au privit și au zâmbit. Acest fotbalist trage ca un trăgător. Aceasta este a șasea victorie în acest sezon.

Jucătorii AFC UTA Arat au răspuns rapid cu un gol. David Michaels a marcat un gol de contact în minutul 63.

În minutul 67, Robert Moldovan a fost înlocuit de Sedlin. Între minutele 70 și 75, arbitrul a încercat să calmeze jocul arătând oaspeților trei cartonașe galbene. În minutul 78, Cătălin ra l-a înlocuit pe Mirko Ivanovsky pentru a întări partea zilei. La scurt timp, antrenorul echipei adverse a decis să-l înlocuiască pe Rolandas Paravikas cu Sorin Pustia.

READ  Bulgaria și România au probleme cu aderarea la Schengen

După un timp, antrenorul Dinama a decis să apere decizia. În minutul 84 a pariat pentru apărare. Mijlocașul lui Gianni Greshu, Alin Tudia, a fost fundașul obișnuit care și-a ajutat echipa să înscrie. Din păcate, eforturile antrenorului au eșuat. Echipa zilei nu a salvat finalul și, în cele din urmă, a egalat meciul. În același minut a existat un înlocuitor în echipa Dina. Castin Amsar a intrat după Gabriel Dorje.

În ultimele minute de meci, atmosfera de pe teren s-a încălzit. David Michaels a marcat din nou în minutul cinci al meciului 2-2.

Până la sfârșitul ședinței, rezultatele nu se schimbaseră. Lupta s-a încheiat cu o remiză de 2-2.

Avantajul echipei Dinam care deține mingea este enorm (100%) și, din păcate, în ciuda unui astfel de avantaj, doar jucătorii au remizat.

Jucătorii AFC UTA Arad au primit un cartonaș galben și un cartonaș roșu în turneu, în timp ce adversarii lor au primit trei cartonașe galbene.

În a doua jumătate, echipa Daily a făcut cinci schimbări. În schimb, echipa vizitată a înlocuit patru jucători în a doua repriză.

Statistici

Zilnic București

AFC UTA Arad

Săgeți

Suturi către poartă

Va exista un decalaj de 13 zile de la meci pentru ambele echipe. Abia pe 16 octombrie, AFC UTA va avea șansa de a obține mai multe puncte acasă. Concurentul său este FC U Craiova 1948 SA. În aceeași zi, CS Cosmeton găzduiește echipa Media Day.