Dinamo Bucureşti – SSC Farul Constanţa 1920 0-2 (0-0). Liga Romaniei – Etapa 21 a primei ligi

Dinamo Bucureşti – SSC Farul Constanţa 1920 0-2 (0-0).  Liga Romaniei – Etapa 21 a primei ligi

Dinam unsprezece înainte de meci a terminat pe locul 15 în tabel, ceea ce însemna că fiecare punct își valorează greutatea în aur pentru ea.

Ambele echipe au mai jucat o singură dată. Întâlnirea s-a încheiat cu victoria echipei SSC Farul Constanţa 1920.

Încă din primele minute, SSC Farul Constanţa 1920 a atacat cu brutalitate poarta adversă. Cu toate acestea, linia defensivă a lui Dynam a fost bine poziționată și niciunul dintre atacuri nu a ajuns să primească gol. În repriza secundă, ambele echipe au mers cu un rezultat negativ.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor SSC Farul Constanţa 1920 în minutul 53 când Jefté Betancor a marcat primul gol. Acest fotbalist trage ca la un semnal. Acesta este al unsprezecelea hit al său din sezon. Ionuț Larie asistă.

Echipa gazdă a început atacul pentru a compensa pierderea cât mai repede posibil. SSC Farul Constanţa 1920 a profitat rapid de situaţie, marcând încă un gol. În minutul 56, Georges Jania a ridicat scorul la 0-2. Acesta este primul gol al acestui jucător în acest sezon, pentru atacant nu este un rezultat bun. Ajută-l pe Jefté Betancor să înscrie golul.

În minutul 64, Rozvan Buba l-a înlocuit pe Marek Nonic. Fanii SSC Farul Constanţa 1920 au aşteptat cu nerăbdare introducerea lui Adrian Tabarcea. Acest atacant a făcut 17 înlocuitori în acest sezon și a marcat cinci goluri. George Jania a fost nevoit să părăsească stadionul. Arbitrul i-a arătat cartonaș galben Kitelinei Karpa de la Dinama în minutul 67 și Romariei Perissa de la echipa adversă în minutul 73.

După un timp antrenorul echipei Dinam a decis să-și folosească jokerul. În minutul 82, Andre Bani a intrat pe teren, iar Antonio Bordochano a părăsit terenul. Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat 0-2.

SSC Farul Constanţa 1920 a avut posesia balonului 100 la sută din timp, rezultând meciul câştigat.

Jucătorii ambelor echipe au primit un cartonaș galben.

Ambii au schimbat cinci jucători în repriza secundă.

READ  Ce meci cu două picioare! O serie de lovituri de departajare au decis soarta promovării împotriva lui City și Real Madrid