Drama Krychowiak. Acesta este sfârșitul pole-ului în Liga Profesională Saudită

Drama Krychowiak.  Acesta este sfârșitul pole-ului în Liga Profesională Saudită

Piłkarze Abha FC przegrali we wtorek z ostatnim w tabeli Al-Hazem (1:2) i w ten oto sposób przypieczętowali swój spadek z saudyjskiej ekstraklasy. Pod koniec starcia zawiódł Grzegorz Krychowiak.

We wtorek została rozegrana ostatnia kolejka Saudi Pro League. W walce o utrzymanie piłkarze Abha FC walczyli na wyjeździe z Al-Hazen. Do pozostania w elicie wystarczył im triumf.

Mai mult text sub videoclip

Starcie rozgrywane na obiekcie ostatniej drużyny ligi saudyjskiej lepiej rozpoczęła Abha. Zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony wynik meczu otworzył Ahmed Abdu. Gol 28-latka na wiele się nie zdał.

W kolejnych minutach do głosu doszło Al-Hazem. Dwa ciosy gospodarzy pogorszyły sytuację gości. Bramki Mohameda Badamosiego oraz Mohameda Al-Thaniego wyrzuciły Abhę z elity. W końcówce sytuację przyjezdnych mógł jeszcze uratować Grzegorz Krychowiak.

W doliczonym czasie drugiej połowy były reprezentant Polski podszedł do rzutu karnego. Strzał pomocnika trafił jednak w bramkarza. 34-latek nie uchronił swojego zespołu przed spadkiem.

[–>

Abha FC zakończyła rozgrywki 2023/24 na 16. miejscu w tabeli Saudi Pro League. Do utrzymania w elicie zabrakło jej dwóch punktów. W kolejnym sezonie zespół ten zagra na drugim poziomie w kraju.

Mimo spadku Grzegorz Krychowiak był jedną z najjaśniejszych postaci w drużynie. 34-latek zdołał zanotować 33 mecze, zdobył w nich dziewięć bramek i dołożył jedną asystę. Na początku sezonu w rolę trenera Abhy wcielał się były selekcjoner reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz.