Dynamo București-FC Academica Clinsen 3-1 (1-1). Liga Română – runda a III-a a Ligii I

Dynamo București-FC Academica Clinsen 3-1 (1-1).  Liga Română – runda a III-a a Ligii I

Din primele minute ale zilei echipa a lovit puternic poarta adversarului. Unsprezece din linia defensivă a FC Academica Clincheny a fost bine stabilită și niciunul dintre atacuri nu a lăsat o țintă. Eforturile echipei FC Academica Clinsen au dat în sfârșit rezultatele. Marius Chiou a marcat cu opt minute înainte de sfârșitul primei reprize. Asistența a fost înregistrată de Florin Achim.

Echipa de prezenți a preluat curând conducerea. A durat 12 minute, ceea ce a dus la egalitatea cu unsprezece a lui Dinamo. Diane Soros a marcat golul. Acest fotbalist trage ca un trăgător. Aceasta este a patra sa victorie în acest sezon. Denise Kiefer a asistat când golul a fost marcat.

În al cincilea minut al prelungirilor, Andre Rod Valentine l-a înlocuit pe Porcia. Prima repriză s-a încheiat la egalitate.

Echipa FC Academica Clinsen a ieșit în a doua repriză cu o linie schimbată, William Amorim Donadas alăturându-se Caslaskas. În minutul 56, jucătorul zilnic Steliano Philip a primit o carte.

La scurt timp, antrenorul FC Academica Clincheni a decis să consolideze linia de atac și l-a înlocuit pe obositul Apostolos Velios în minutul 61. Christian Gavra a intrat pe teren, sarcina lui fiind de a hărțui frecvent apărătorii echipei adverse. Unsprezece din FC Academica Clincheny au făcut o schimbare în același minut. Michael Omo a mers la Florian Vance. Cu 25 de minute înainte de sfârșitul celei de-a doua reprize, arbitrul i-a dat un card lui Juan Coskin.

Norocul a zâmbit pentru jucătorii zilei când Andreas Mihai a marcat al doilea gol în minutul 71. Ricardo Gregor a asistat la poartă.

În minutul 76, următorii jucători au părăsit terenul: Lucian Philippe, Alexandre Longhar, au fost înlocuiți de Juan Coscini și Marius Chiou. După un timp, antrenorul Dinama a decis să apere decizia. În minutul 84 a pariat pentru apărare. Mijlocașul lui Alexandro Raina este Marco Ehman. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg și decizia sa i-a permis să scoată în evidență echipa zilei. În ciuda pariurilor pe apărare, Dino a reușit să învingă și să câștige. Arbitrul i-a arătat lui Dinama cartonaș galben în minutul 85 și Florina Cardosa de la echipa adversă în minutul 89.

READ  „Turismul carpatic este viitorul”. O nouă specialitate la Universitatea din Grosnov

Echipa vizitată a intrat curând în ofensivă pentru a compensa pierderea. Dinam a mai marcat un gol pentru a profita de situație. Diane Soros a marcat din nou 3-1 în al patrulea minut. Golul a venit după trecerea lui Andre Bani.

Rezultatele nu s-au schimbat decât la finalul meciului. Jocul s-a încheiat cu 3-1.

Aurelian Eusebio Pan

45 ′, 90 Diane Christian Soresku