Dynamo București-FC Rapid 1923 1-1 (0-0). Liga Română – a 13-a zi de meci din Liga I

Dynamo București-FC Rapid 1923 1-1 (0-0).  Liga Română – a 13-a zi de meci din Liga I

Am putut ghici cine era favoritul înainte de meci. Echipa zilei a terminat pe locul 15 și ultima în clasament, în timp ce FC Rapid a terminat pe locul 11 ​​în 1923, pe locul șase în turneu, candidatul definitiv la victorie.

Istoria meciurilor dintre echipe este foarte bogată. Dinama a câștigat 15 din 38 de jocuri și a înregistrat 13 înfrângeri și 10 remize.

Arbitrul trebuie să controleze emoțiile jucătorilor la începutul meciului. În prima repriză, aceeași carte a fost acordată lui Dragos Gregor de la o distanță de unsprezece. Acesta este al 13-lea minut al întâlnirii.

În minutul 40, Alexandre Roos l-a înlocuit pe Cosmin Matteo. Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat în pauză fără gol.

În minutul 46, arbitrul Claudia Belu-Ayordach a pedepsit un jucător al FC Rapid 1923.

Abia în a doua repriză Gabriel Dorje a marcat în minutul 55 al meciului pentru a provoca o explozie de bucurie în rândul suporterilor Dinam. Diane Soros a contribuit la situația golului.

La scurt timp, antrenorul FC Rapid 1923 a decis să-și folosească Jokerul. În minutul 61 Cyfedin Alami a intrat pe teren și Alexandru Tandia a părăsit terenul. După acel minut, Albert Diwatar a fost înlocuit de Ray Ily și a întărit FC Rapid 1923. La scurt timp, antrenorul echipei adverse, Michael Espinosa, a fost înlocuit de Stillian Philippe. După un timp, antrenorul lui Dinama a decis să apere decizia. În minutul 63 a pariat pentru apărare. Mijlocașul lui Cătălin Itu este Marco Ehman. Din păcate, eforturile antrenorului au eșuat. Unsprezece zile nu au apărat decizia și, în cele din urmă, au egalat meciul.

READ  Olga Kosek Dry Tool Cel mai bun în EP: ilina 2021

Între minutele 73 și 85, arbitrul a încercat să calmeze jocul arătându-le jucătorilor trei cartonașe galbene.

În ultimele minute ale meciului pe teren, fanii au cerut mai multe goluri. Nicole Garnett a eliminat scorul în primul minut al prelungirilor. Alexandre Ioniță a asistat la poartă.

Rezultatele nu s-au schimbat decât la finalul meciului. Ședința s-a încheiat cu 1-1.