Dynamo București – FC Volunteer 3-2 (1-1). Liga României – runda 1 a Ligii 1

Dynamo București – FC Volunteer 3-2 (1-1).  Liga României – runda 1 a Ligii 1

Echipele s-au întâlnit de 19 ori în istoria duelurilor live. Echipa Dinamin a câștigat de 15 ori, a remizat două, a pierdut doar două.

Nu trebuie să așteptăm mult primul gol al meciului. În primele minute ale meciului, voluntarii FC nu i-au oferit șansei portarului advers. În minutul 14, Laurent Phelps a dat echipei sale conducerea. Marcelo Lopez a asistat la poartă.

Jucătorii gazdelor au fost zguduiți de lenea temporară. Au intrat rapid în ofensivă pentru a compensa pierderea. Eforturile lor au dat roade. În minutul 44, Tian Soros a marcat egalarea. Robert Moldovan a înregistrat o asistență către gol.

A devenit neliniștit pe teren. Pentru a controla situația în minutul 45, arbitrul a arătat cartonașele galbene jucătorilor din ambele echipe: Diane Soroscu și Marcel Lopez. Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat în pauză 1-1.

În minutul 58, Diane Soares de la Dinama a marcat al doilea gol al meciului. Alexandre Rui a creat golul.

În minutul 60, Alexandre Ill a fost înlocuit de Robert Ian. În același minut, Daniel Parashev a fost numit în locul lui Victor Angelov pentru a consolida echipa de voluntari a FC. Mai târziu, antrenorul echipei adverse a decis, de asemenea, să reînnoiască echipa, înlocuindu-l pe Robert Moldovan cu Mihai Neukusek și Paul Anton Andreas Mihai.

În cele din urmă, geanta cu golurile a fost desfăcută. Publicul avea motive să se bucure. Vadim Raw a marcat cu 24 de minute înainte de sfârșitul reprizei a doua. Golul a venit după trecerea lui Laurent Felpe.

În minutul 68, cardinalului vizitat Laurent Phelps i s-a arătat o carte.

După câteva momente, încercările ulterioare ale echipei Daily au dus la un efect de gol. Cu 18 minute înainte de sfârșitul reprizei a doua, Diane Soros a marcat un hat-trick pentru a face 3-2. Steliano Philip a asistat la poartă.

READ  Echipa națională de handbal feminin a Poloniei se întâlnește cu candidații la Cupa Mondială 2023 - Kronika24.pl

În minutul 73, Neluna Ron a fost înlocuită de Lucas Dropa pentru a ridica echipa de voluntari a FC. La scurt timp, antrenorul echipei adverse a decis, de asemenea, să reînnoiască echipa, înlocuindu-l pe Stellian Philippe cu Andrei Florescu. Începând din minutul 78, arbitrul a încercat să calmeze jocul arătând două cartonașe galbene jucătorilor lui Dinamin și celor doi jucători ai echipei adverse. Rezultatele nu s-au schimbat decât la finalul meciului. Jocul s-a încheiat cu 3-2.