Eșec emoționant al lui Łomża Vive Kielce! Campionii Poloniei sunt mai răi decât românii

Eșec emoționant al lui Łomża Vive Kielce!  Campionii Poloniei sunt mai răi decât românii

Autor: Cyfra Sport
Arcadios Moreto

Cu siguranță, nu asta și-au imaginat fanii Kielce, începând cu Liga Campionilor din acest an. Łomża Vive Kielce a fost favorită în meciul de la București cu Dinamo și setul complet de puncte a fost datoria campioanelor Poloniei. Echipa Romaniei s-a dovedit insa a fi neasteptat de mai buna si a castigat 32:29, iar Raul Nantes a fost campionul competitiei.

Dinamo București – Łomża Vive Kielce 32:29 (16:12)

Dinam: Racotea, Bannour, Alouini, Ghionea, Ghedbane, Heidarirad, Negru, Dissinger, Pascual Garcia, Gavriloaia, Nantes Campos, Humet Gaminde, Shebib, Militaru, Sorhaindo

trăiește: Vogovic, Sanchez-Megalon, Seko, Tornat, Joseph, Karadzic, Coles, Moretto, Sorgel, Wolf, Dumagala, Gabala, Karalyuk, Gudjohnson, Nahi

Łomża Vive Kielce este menționată în mod tradițional printre favoritele la câștigarea Ligii Campionilor. În fiecare an, campionii polonezi joacă pentru a atinge cele mai înalte obiective, dar, după cum știți, aceste obiective nu sunt întotdeauna atinse. În acest sezon, Kelsey a oferit câteva întăriri care le vor permite să lupte cu cele mai bune echipe. Cu toate acestea, începutul jocurilor este surprinzător de slab.

La plecare, Viv s-a întâlnit cu românul Dinamo București. Naţionala Poloniei a fost considerată favorită, dar gazdele au făcut meciul foarte greu adversarelor din start. Românii au avut deja câteva goluri în avantaj în primele minute și nu l-au lăsat până la finalul primei reprize. Principala diferență a fost la portari. Said Haidarad a lovit o mulțime de mingi și Andreas Wolff aproape niciodată.

Dinamo a avut patru goluri înainte de începerea reprizei secunde. După înlocuirea echipei, Vive a început să joace mai eficient, datorită căruia a egalat în minutul 41. Totuși, gazdele au ieșit din groapă și au început să joace bine din nou. Locuitorii din Celche au fost hărțuiți în principal de Raoul Nantes, care i-a doborât pe toți după unsprezece încercări. Până la urmă, Dinamo a fost cea care s-a putut bucura de victorie.

READ  Editura Bauer a dobândit drepturile de a publica 13 cuvinte încrucișate - Press.pl

El traieste

Dinamo Bucureşti – Łomża Vive Kielce

Bine ați venit la transmisia noastră live a meciului Dinamo Bukareszt – Łomża Vive Kielce. Întâlnirea este programată să înceapă la ora 18:45. stai cu noi

Bună seara! Urmărește transmisia live a meciului de handbal din Liga Campionilor. Łomża Vive Kielce va juca împotriva lui Dinamo București!

Avem prima întâlnire a campioanelor Poloniei în Liga Campionilor anul acesta. Łomża Vive Kielce, ca de obicei, este unul dintre candidații pentru întregul turneu. Totuși, drumul către succes este lung și poate fi uneori sinuos, așa cum era evident convins Kelsey în ediția precedentă, când și-au luat rămas bun de la campionat atât de repede.

Acum vor dori să evite scenariul negru cu orice preț, dar în realitate totul este în mâinile lor. Competiția Ligii Campionilor va începe cu o confruntare cu Dinamo București. Echipa României ar trebui să fie resursa principală în Grupa B, dar după cum știți, surprizele sunt posibile. Și asta ar trebui să evite Vive astăzi.

Handbalistii apar pe ringul de dans. Imnul Ligii Campionilor într-o clipă și apoi începe jocul!

1: 0 – Dissinger deblochează rezultatul meciului. A spart apărarea polonezilor.

1: 1 – Grozav vs Vive! Moreto îl depășește cu încredere pe portarul rivalului!

2: 2 – Aruncare puternică Siuka din linia a doua.

3: 2 – Nahi este într-o locație excelentă, dar Hydarad interferează subtil.

4: 2 – Au lovit slăbirea României.

5:2 – Gazdele fug. Bezao lovește dintr-o poziție dificilă.

5:3 – Karalyuk iese de pe volan, iar Homet primește o penalizare de două minute. Dinamo cu dublu dublu.

7:3 – Gazdele merg la o țintă goală. Un început neașteptat de întâlnire.

7:4 – În cele din urmă, Nahi lovește.

9:4 – Shabib a coborât de pe volan, iar după un timp Rakota a intrat în plasă.

9:5 Răspunsul lui Karalyuk.

9:6 – Răspuns rapid după eroarea gazdei. Nahi lovește.

10:8 – Unele pierderi au fost compensate. Nahi a alergat la volan și l-a învins pe portar.

11:8 – Munca individuală a lui Karacic. Aruncarea croată a lovit Hydrad.

12:9 – Aruncarea grozavă a lui Vogovici.

14:10 – Vogovici din nou. După un timp, Nantes răspunde.

14:10 – Hydarad se apără din nou. De data asta aruncă Kulesza. Din fericire pentru echipa lui Kelsey, gazdele au greșit în atac.

14:10 – Sićko se opri. Portarul joacă foarte bine astăzi.

15:10 – Lucru uimitor… Heidarirad salvează un penalty pentru Gudjonsson.

15:10 – Al doilea „șapte” salvat de garda Iranului! Ce se petrece aici?!

15:11 – Vive în sfârșit lovește! Torenți din contraatac.

15:12 – Acțiunea solo a lui Karacic s-a încheiat cu un gol.

16:12 – Prima repriză s-a încheiat! Bizaur lovește cu câteva secunde înainte de final. Rezultatul nu este ceea ce se așteptau fanii Kelsey.

Începem a doua jumătate a întâlnirii!

17:13 – Karacic și Ghione au pierdut la ghișeu. Răspuns rapid de la Kelsey, pentru că golul a fost marcat de Vogovic.

18:14 – Aruncare puternică a lui Gabala din linia a doua.

19:15 – Nahi cu o altă lovitură.

20:16 – Sićko a înflorit de la nouă metri.

20:17 – A alergat un munte spre mâna sa dreaptă și a aruncat un stâlp lung.

20:18 – Moreto înscrie în cele din urmă din penalty.

20:19 – Dinamo a oprit atacul și Vive a beneficiat foarte mult de el. Moreto cu gol după un contraatac.

20:19 – Lupul îl apără pe criminal!

21:21 – Să-l pedepsească pe Hidarad între picioare.

22:22 – A pătruns într-un munte și a lovit de la o distanță de șase metri.

23:23 – Meciul lui Vugovic este grozav. Un alt gol pentru reprezentantul Muntenegrului.

24:24 – Lovitură grozavă a lui Karadzic din pământ!

25:25 – Lovitura de pedeapsă tehnică și eficientă a lui Morita.

26:26 – Mulțime mare la metrul șase. Cu toate acestea, Nahi a rămas cu totul și a aruncat-o cu succes.

27:26 – Kelsey a pierdut în atac.

28:26 – Bezao lovește din piesă a doua.

28:26 – Eroare de atac torrent. Încă o dată, marile probleme pentru eroii Poloniei.

28:27 – Bună treabă Kielce și Moryto l-au folosit cu brio.

29:27 – Nantes nu poate fi oprit astăzi. Al nouălea obiectiv este eficacitatea 100%.

29:28 – Moreto lovește din nou de pe linia de șapte metri.

30:28 – Nantes? Este clar un obiectiv.

30:28 – Sićko la gol.

30:29 – O vreme, Moretto a fost impecabil la loviturile de departajare.

31:29 – Nantes lovește din nou. Meci grozav pentru acest jucător.

31:29 – Haydarad a oprit aruncarea lui Karadzic.

32:29 – Loviți gazdele. Dinamo va câștiga acest meci.

32:29 – S-a terminat jocul! Nu trebuia să arate așa din punctul de vedere al locuitorilor Kelsey. Vive pierde dramatic în primul meci din această ediție a Ligii Campionilor.

Toate acestea sunt din partea noastră. Vă mulțumim că ne sunteți alături și vă invităm la următorul reportaj pe sport.se.pl! Bună seara.