Estonienii i-au terorizat pe belgieni, ceea ce a fost o victorie normală pentru germani

Au existat emoții în grupurile E și J.

Grupa d

După o performanță bună în euro, cehul a fost o opțiune solidă în conflictul cu Belarusul mai slab. În minutul 34, Adam Hlosek a făcut o pasă care arată cea mai bună vedere a situației, marcată de Antonin Barak. Cehul a aruncat mingea în colțul din stânga jos al porții cu mare reținere în suprafața de pedeapsă. Și asta va fi. Susținătorii lui Sylhavi au terminat treaba.

Primăria din Ostrava-Vitkovis

Republica Cehă – Belarus 1-0

Baracă34.

Urmărind meciul belgian, poți aborda cel mai rău joc din Ostrava. Gazdele au început să filmeze la stadionul din Tallinn. În minutul 2, Matthias Guide a dat afară mingea din suprafața de pedeapsă cu o forță incredibilă și l-a învins pe portarul rival. Yannick Carrasco a reușit să egaleze după 5 minute, dar portarul eston a fost în poziția sa. Douăzeci de minute mai târziu, Eden Hazard a aruncat mingea în suprafața de pedeapsă și Hans Hanken a așteptat când a împins mingea în plasă. Zece minute mai târziu, Romelu Lukaku și-a condus echipa în frunte. Înainte de pauză, Alexis Salemakers ar fi putut intra pe lista lunetistilor, dar el a rupt bara. După pauză, cel de-al doilea său gol a fost o nouă adăugare la Chelsea. Carl Hein a salvat un șut frumos al lui Witzel și Trossard, dar nu a avut nicio șansă cu un alt șut al lui Witzel. În ’76 Thomas Focket a folosit pasul perfect al lui Carrosco. La finalul meciului Eric Sorca a marcat al doilea gol pentru estonieni pentru a șterge lacrimile.

A. Le Coq Arena, Tallinn

Estonia – Belgia 2: 5

Ghid 2 ′, Sorca 83 ′ – Vanagen 22 ′, Lukaku 29 ′, 52 ′, Witzel 65 ′, Focket 76

Grupa J

R. Echipa care a condus tabelul după o remiză 0-0 cu Macedonia de Nord prin reprezentarea Armeniei. Cu toate acestea, se pare că nu pentru mult timp, pentru că peste două zile vor înfrunta Germania.

READ  agonia unei persoane dragi la Hamburg. Kazaska nu a fost surprins

Naționala Germaniei cu noul antrenor nu a impresionat în calificarea de astăzi cu slabul Liechtenstein. În minutul 20 al meciului, Robin Cossens ar fi putut deschide finalul meciului, dar el a marcat doar acel post. Înainte de pauză, Jamal Musiyala a avut o revizuire excelentă a programului și ia trimis o pasă minunată lui Timo Werner. Jucătorul lui Chelsea nu putea să rateze și a introdus mingea în plasă cu mare reținere. În minutul 77, Leroy San a primit o pasă precisă în zona de penalizare, de data aceasta de la Leon Goretzka. Mijlocașul a tras un șut în colțul din dreapta jos al porții. Fotbalul Cenușăreasa din Liechtenstein s-a apărat curajos, dar germanii au devenit mai măsurabili. Au folosit ceea ce trebuiau să folosească și s-au pregătit pentru următoarea luptă.

Gibbon Park, St. Cullen

Liechtenstein – Germania 0: 2

41 Werner, 77 ன் Chan

Ultimul meci al grupei J a fost între Islanda și România. Islandezii au fost aleși ca favoriți, dar doar puțin. Evenimentele de pe teren au fost complet diferite. În minutul 5 ’Diane Soroscu a aruncat de la mijloc, dar mingea a zburat peste bară. Mai târziu, islandezii au avut ocazia. Capul de la Andre Funner Balderson și de două ori Vitor Orn Gajardansen nu au intrat în plasă. În minutul 31, Florian Nita a oprit șutul lui Birkir Jarnason. Cu puțin înainte de pauză, românii s-au trezit. Dragos i-a trimis lui Nedel un șut puternic din afara careului, dar Runerson a făcut o intervenție excelentă. Același lucru este valabil și pentru lovitura omului de tenis. După pauză, tenismenul a interceptat o minge deviată în zona de penalizare și a deschis scorul. Gajardasan a încercat să-și niveleze capul din nou și din nou, dar nu a reușit. Nicole Stanciu a încheiat întâlnirea cu un șut puternic în minutul 83.

READ  Patrick Jackie în timpul dezbaterii despre PE: Vrei să recuperezi aceste anti-jucării