Euro 2020: Emil Forberg cu cel de-al doilea cel mai rapid gol din istoria Campionatului European

Golul lui Emil Forsberg a fost al doilea cel mai rapid gol din istoria campionatului european de fotbal după ce a jucat un minut și 22 de secunde în meciul de miercuri împotriva Poloniei.

Rusianul Dmitry Krychenko deține încă recordul pentru a doua oară într-un meci împotriva Greciei din 2004 (2: 1) după 67 de secunde.

Vezi, de asemenea: autogolul ciudat al portarului slovac

Robert Lewandowski este al patrulea pe listă. În sferturile de finală ale Euro 2016 împotriva Portugaliei, a avut nevoie de un minut și 40 de secunde pentru a înscrie.