Everton a scris scenariul thrillerului. Invazia mulțimii în timpul meciului [WIDEO] fotbal

Everton a scris scenariul thrillerului.  Invazia mulțimii în timpul meciului [WIDEO] fotbal

joi Everton A jucat un meci târziu în runda 33 Prima ligă. A fost absolut crucial pentru Frank Lampard, care de luni de zile se luptase pentru sprijin. Înainte de meci, ei au terminat pe locul 16 în tabel și au avut un avantaj de două puncte față de zona retrogradării. În ultima rundă a sezonului se vor confrunta cu un meci foarte greu Arsenal. concurenți w luptă Pentru prezența ligii au avut sarcini puțin mai ușoare. Înfrângerea nu ar fi eliminat șansele lui Everton, dar victoria ar fi garantat clubul Liverpool Participarea la Prima ligă sezonul urmator.

Priveste filmarea
Wisła Kraków a pierdut chiar și 20 de milioane de zloți în declin. S-ar putea să se prăbușească

Bednarek are o avere netă de 20 de milioane de euro. Polonezul va merge în prima divizie?

Dar după prima repriză, se părea că problema păstrării lui Everton va fi decisă în runda finală. În minutul 21, Jean-Philippe Mateta a sărit cea mai înaltă centrare dintr-o lovitură liberă și l-a învins pe Jordan Pickford. La rândul său, în minutul 36, Jordan Ayew a lovit mingea la Everton după multă confuzie. până la interval Everton Deci pierdea cu 0:2.

0: 2 la 3: 2. Marea revenire a lui Everton la importanța întreținerii

Dar în a doua jumătate a făcut o „renovare” uimitoare! A început în minutul 54 de Michael Keane care a avut un șut inteligent din teren penal Portarul l-a învins pe oaspete. Everton a apăsat și eforturile lui au dat roade în minutul 75. Mingea a căzut în picioarele lui Richarlison, care se afla într-o poziție dificilă în suprafața de pedeapsă, dar a decis să lovească oricum. A fost o decizie excelentă pentru că gazdele au fost norocoase. Mingea a fost ridicată de fundaș care l-a surprins complet pe portar și egalitatea a fost 2:2.

READ  Napoli. O altă echipă se alătură luptei pentru Piotr Zieliński. Presa italiană dezvăluie detaliile

Christian EriksenEriksen va părăsi Brentford? Dane poate alege dintre spectacole

Adevărata nebunie a început în minutul 85. Demarie Gray a trimis mingea în suprafața de pedeapsă cu o lovitură liberă, iar Dominic Calvert-Lewin a arătat o mare „suliță” acolo. A îndreptat mingea în plasă și mulțimea a luat-o razna. Nu și-au putut ține emoțiile în frâu și apoi Poartă Mulți dintre ei au fugit pe câmp.

Situația a fost gestionată relativ eficient și după 97 de minute meciul s-a încheiat cu Everton câștigând cu 3: 2. După fluierul final, suporterii au luat din nou năvală pe teren și s-au bucurat de victoria care le-a asigurat supraviețuirea în Prima Divizie în. Anglia. Să adăugăm că Everton este unul dintre cele șase cluburi care nu au retrogradat niciodată Ligi În epoca Premier League (adică din sezonul 1992/93).