FC Academica Clinceni – AFC Botoșani 1-1 (0-1). Liga rumuńska – 11. Colica Ligue 1

FC Academica Clinceni – AFC Botoșani 1-1 (0-1).  Liga rumuńska – 11. Colica Ligue 1

Înainte de meci era posibil să ghicim cine este favoritul. FC Academica Clinceni este ultima în clasament, ocupând locul 16, în timp ce locul doi al lui Botuccini în competiție este un candidat puternic la victorie.

Echipele care apar aici în istoria duelurilor directe s-au întâlnit de șase ori. FC Academica Clinceni a câștigat de două ori, a remizat trei și a pierdut o singură dată.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. În primele minute de meci, jucătorii botoșăneni au deschis scorul. În minutul 14, Goyskem Dawa a înscris un gol.

În 22 de minute, arbitrul ia arătat cartonașul galben lui Malcolm Idjoma de la Bochani. În minutul 26, Florin Achim a fost înlocuit de Georgi Bashov. Cu șase minute înainte de pauză, a existat o înlocuire pentru FC Academica Clinceni. Floriano Vanzo s-a mutat la Marios Sioio.

În minutul 43, arbitrul i-a arătat un cartonaș galben lui Botuchani Mihai Roman. Prima repriză s-a încheiat cu un progres modest pentru echipa Bochani.

În minutul 56 a avut loc o schimbare în echipa Botuchani. Josie Lupita s-a alăturat lui Mihai Roman. În minutul 57, Malcolm Idjoma a primit un cartonaș roșu după al doilea galben, ceea ce a slăbit echipa Botuchani. Acest jucător a primit primul său cartonaș galben în minutul 22.

Arbitrul ia arătat lui Michael Omoh de la FC Academica Clinceni cartonașul galben în minutul 65, iar Christopher Brown a primit cartonașul galben în minutul 66.

Jucătorii FC Academica Clinceni au răspuns în cele din urmă cu un gol. Juan Cassini a marcat egalarea în minutul 77. Thibaut Molin a făcut golul.

READ  Türkiye Transmitere live online. Unde să urmărești transmisiunea în direct?

Câteva clipe mai târziu, antrenorul Boccani a decis să apere scorul. În minutul 78 a pariat pe apărare. Andre Batacci, fundașul tipic, care trebuia să-și ajute echipa să apere scorul, a venit la atacantul lui Reald Filego. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa a permis echipei lui Boccani să păstreze remiza. În același moment a existat o schimbare în echipa Botuchani. Richard Sylla a intervenit pentru Hervé Kage. Cu patru minute înainte de finalul meciului, arbitrul i-a acordat un cartonaș galben lui Juan Cassini de la FC Academica Clinceni.

Câteva clipe mai târziu, antrenorul FC Academica Clinceni a decis să-și folosească jokerul. În minutul 88, Valentin-Laurențiu Dumitrache a intrat pe teren, iar Michael Omoh a părăsit terenul. În același minut, Asen Rumenov a fost înlocuit de Cristian Gavra pentru a-i acorda FC Academica Clinceni un loc. În curând, antrenorul echipei adverse a decis, de asemenea, să modernizeze echipa, înlocuindu-l pe Hervin Ongenda cu Martin Remacle. Am devenit anxios pe teren. Pentru a controla situația din minutul 90, arbitrul a dat cartonașe galbene jucătorilor celor două echipe: Paul Parvolescu și Juta Lupita.

Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Duelul s-a încheiat cu scorul de 1-1.

Avantajul FC Academica Clinceni în posesie a fost enorm (100%) și, din păcate, în ciuda acestui avantaj, echipa nu a reușit să câștige meciul.

Judecătorul a acordat patru cartonașe galbene și unul roșu jucătorilor lui Boccani, iar jucătorii FC Academica Clinceni au arătat trei cartonașe galbene.

Ambele echipe au schimbat patru jucători.