FC Academica Clinceni – CS Movini 1-1 (1-0). Liga rumuńska – 7. Kolejka Ligi I

FC Academica Clinceni – CS Movini 1-1 (1-0).  Liga rumuńska – 7. Kolejka Ligi I

Arbitrul a trebuit să controleze emoțiile jucătorilor la începutul meciului. Arbitrul a dat cartonașele galbene jucătorilor FC Academica Clinceni: Juan Cassini în minutul 12 și Marios Sioyo în minutul 16.

La scurt timp după începerea meciului, Denis Ventúra a provocat o explozie de bucurie în rândul fanilor FC Academica Clinceni, marcând un gol în minutul 18 al meciului. Michael Omoh a ajutat la marcarea golului.

În minutul 45, arbitrul i-a arătat cartea lui Yunoy Balor, jucătorul CS Mufini. Prima repriză s-a încheiat cu un avantaj modest de la FC Academica Clinceni unsprezece.

Mioveni CS a venit în repriza a doua cu o gamă schimbătoare, urmat de Davide Massar de Valentin Coșereanu. În minutul 50, Rosevan Patrich a fost înlocuit de Florin Gardos.

Între 58 și 73 de minute, arbitrul a încercat să calmeze meciul arătând trei cartonașe galbene către FC Academica Clinceni și unul către echipa adversă. În minutul 62, Apostolos Vellios a fost înlocuit de Florian Vanz, care ar fi trebuit să stimuleze FC Academica Clinceni. Antrenorul echipei adverse a decis, de asemenea, să reînnoiască echipa, înlocuindu-l pe Mihai Bennait în locul lui Daniel Toma în minutul 66, iar pe Yunoy Balor în locul lui Musa Sanoh în același minut. Alexandru Buzyuk a marcat scorul cu 13 minute înainte de finalul meciului.

După ce a primit un gol, antrenorul FC Academica Clinceni a decis să joace mai agresiv. În minutul 79 l-a înlocuit pe mijlocașul Marius Sioyo și l-a introdus pe atacantul Donatas Kazlawskas pe terenul de joc. Vedeți, antrenorul a crezut că echipa sa va prelua repede conducerea. Cu toate acestea, s-a înșelat – în ciuda schimbării tacticii, cei unsprezece să se lupte încă cu eficiență. În același moment a existat o înlocuire pentru FC Academica Clinceni. Stephen Juma a continuat după Michael Omoh. În minutul 82, arbitrul i-a arătat cartea lui Adrian Scarlatach de la Mioveni CS.

READ  Problemele campioanei US Open în deschidere. Thriller în România

În același minut, antrenorul CS Movini a decis să apere rezultatul și să pună linia de apărare. Ionuț Burnea, fundașul exemplar care își va ajuta echipa să apere scorul, a venit în locul mijlocașului lui Ionuța Rădescu. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa i-a permis lui Mioveni CS să păstreze egalitatea. În același moment a existat o schimbare în echipa CS Mioveni. Szilárd Vereș a intrat în locul lui Alexandru Buziuc. Cu trei minute înainte de finalul meciului, arbitrul, Daniel Toma, l-a pedepsit pe CS Movini.

În minutul 88, arbitrul a arătat spre var, dar portarul nu a fost lipsit de probleme în apărarea șutului eșuat. În acest fel, FC Academica Clinceni nu a profitat de ocazie pentru a schimba scorul. În minutul 89, Musa Sanouh de la CS-ul lui Mioveni a văzut cartonașul. Până la sfârșitul ședinței, rezultatul nu se schimbase. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-1.

Avantajul posesiei FC Academica Clinceni a fost enorm (100%) și, din păcate, în ciuda acestui avantaj, jucătorii nu au putut câștiga meciul.

Arbitrul i-a arătat lui FC Academica Clinceni două cartonașe galbene în prima repriză și trei în a doua. Jucătorii Mioveni CS au primit un cartonaș galben în prima repriză și încă trei în a doua.

FC Academica Clinceni a înlocuit patru jucători în a doua repriză. Între timp, unsprezece jucători ai CS Mioveni au înlocuit cinci în repriza a doua.

Statistici

FC Academica Clinceni

CS Mueveni

săgeți

Sut în poartă

Abia pe 10 septembrie, CS Mioveni va avea șansa să înscrie mai multe puncte acasă. Adversarul său va fi CF Chindia Târgoviște. Pe 13 septembrie, SSC Farul Constanța 1920 va fi rivalul FC Academica Clinceni în meciul care va avea loc la Ovidiu.

READ  Campionatul de volei masculin 2023: Unde să urmăriți meciurile? Difuzare TV și streaming online