FC Academica Clinceni – FC Rapid 1923 2-3 (1-0). Liga Română – etapa a XV-a din prima ligă

FC Academica Clinceni – FC Rapid 1923 2-3 (1-0).  Liga Română – etapa a XV-a din prima ligă

Startul meciului nu a mai fost un meci palpitant. Jucătorii au încercat să rezolve situații, dar meciul nu s-a lipit de ambele echipe. Judecătorul avea puțină treabă. Abia în al doilea sfert de oră a început să se întâmple ceva pe teren. În minutul 29, Horaţiu Moldovan, jucătorul FC Rapid 1923, a primit cartonaş.

În minutul 31, arbitrul a arătat teiul, dar Tibou Moulin nu a schimbat rezultatul meciului cu acest șut. Din fericire, Thibaut Moulin a fost la fața locului, profitând de situație marcând un gol în urma unui rebond. Arbitrul le-a dat cartonașe galbene jucătorilor de la FC Academia Clincini: Georgi Bashov în minutul 40 și Tybalt Moulin în minutul 43.

Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest pentru FC Academica Clinceni.

FC Rapid 1923 a ieșit în repriza secundă cu un lot în schimbare, urmat de Alexandro Ioneta după Seif El Din El Alami. Fanii FC Rapid 1923 au aşteptat cu nerăbdare prezentarea lui Rareş Ili. Mijlocașul a jucat cinci meciuri ca înlocuitor în acest sezon. Albert Tivadar a trebuit să părăsească terenul. A fost o decizie bună, deoarece echipa sa a reușit să înscrie egalarea. În minutul 52, Adrian Bălan a intrat pe lista bowlerilor.

După spargere, sacul a fost despachetat cu țintele. Telespectatorii au avut motive să fie fericiți. În minutul 55, Juan Cassini a adus echipa sa în avantaj. Acesta este al șaptelea marcat de acest jucător în acest sezon. Andrei Yurichi a contribuit la gol.

În minutul 60, Adrian Bălan de la FC Rapid 1923 a marcat al doilea gol în acest meci, iar între minutele 64 și 70 arbitrul a încercat să liniștească meciul scoțând două cartonașe galbene pentru FC Rapid 1923 și unul al echipei adverse. .

READ  O bătălie de trei ore între tenismenii gazdelor la Cluj

În minutul 73, Romario Moise a intrat în spatele lui Antonio Sefer. În minutul 77, William Amorim a fost înlocuit de Florian Vans pentru a întări FC Academica Clinceni. Nu a trecut mult până când antrenorul echipei adverse a decis să reînnoiască lotul și să-l înlocuiască pe Alexandro Ioneta Buenos Beno. Am devenit anxios pe teren. Pentru a controla situația cu 10 minute înainte de finalul meciului, arbitrul le-a dat cartonașe galbene jucătorilor celor două echipe: Christian Sabonaro și Michael Omoh.

Norocul i-a zâmbit FC Rapid 1923 în minutul 85 al meciului când Alexandru Dandi a marcat al treilea gol. Golul a venit după o pasă a lui Rarich Eli.

După un timp antrenorul echipei FC Academica Clinceni a decis să-și folosească jokerul. În minutul 89, Valentin-Laurențiu Dumitrache a intrat pe teren, iar Robert Ion a părăsit terenul. În primul minut al prelungirilor, arbitrul le-a înmânat cartonașe lui Valentin-Loreno Domitrac de la Klincini Academy și Ljuban Krebulga de la FC Rapid 1923. Două minute mai târziu a avut loc o schimbare în FC Rapid 1923. Stefan Buonoyo s-a alăturat lui Adrian Bălan.

Până la sfârșitul ședinței, rezultatul nu s-a schimbat. Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-3.