FC Academica Clinceni – FC U Craiova 1948 SA 1-2 (0-2). Liga Română – Runda a patra din prima ligă

FC Academica Clinceni – FC U Craiova 1948 SA 1-2 (0-2).  Liga Română – Runda a patra din prima ligă

A trebuit să așteptăm puțin timp pentru primul gol al meciului. Norocul a zâmbit jucătorilor FC U Craiova 1948 SA în minutul 27 al meciului, când Sekou Sidibe a marcat primul gol. Golul a venit după o pasă a lui William Payten.

Singura carte din prima repriză i-a fost arătată lui Lucien Philippe de la FC Academia Clincini. Acesta a fost minutul treizeci și cinci al meciului.

Echipa gazdă a mers la atac pentru a compensa pierderea cât mai repede posibil. FC U Craiova 1948 SA a profitat de situație și a înscris un alt gol. Cu două minute înainte de sfârșitul primei reprize, William Payten a introdus mingea în plasa adversarului. Samuel Asamoah a acordat asistența.

A doua jumătate a FC Academica Clinceni a început cu o echipă în schimbare, urmată de Marcel Holzmann, Florian Vans, Paul Parvolescu și William Amorim. În minutul 57, Lucien Philippe a fost înlocuit de Asen Romanov.

Între 57 și 69 de minute, jucătorii FC Academica Clinceni: Marius Cioiu și Florin Gardos au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Michael Omoh și Răzvan Patriche. Tot în echipa adversă, antrenorul a comandat o remaniere pe teren, iar locurile lui Claudio Bilan și William Payten au fost luate de Hugo Vieira și Alexandro Raicia. În minutul 71, Alexandro Raicia din echipa vizitatoare a văzut cartonașul. Câteva clipe mai târziu, antrenorul FC U Craiova 1948 SA a decis să apere scorul. În minutul 74, a fost pus în apărare. I s-a alăturat atacantul lui Sekou, Sidibe Mamadou Bagayoko, fundașul exemplar care trebuia să-și ajute echipa să apere scorul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa ia permis lui FC U Craiova 1948 SA să mențină conducerea.

READ  Calificări la Cupa Mondială: Știm data extragerii din play-off

În același minut, pe unsprezecelea din FC U Craiova 1948 SA a avut loc o schimbare. Marko Djacic a intrat la Vlad Pop. Și între minutele 77 și 81, arbitrul a încercat să calmeze meciul arătând jucătorilor vizitatori două cartonașe galbene și unul pentru echipa adversă.

Asin Ruminov a luat ceva timp pentru a provoca o mare bucurie în rândul fanilor FC Academia Klinsini, marcând un gol în minutul 84 al meciului. Michael Omoh a asistat când golul a fost marcat.

Din minutul 87, arbitrul a încercat să calmeze meciul dând trei cartonașe galbene jucătorilor FC Academy Clincini. FC Academica Clinceni nu a avut timp să dea o lovitură decisivă și meciul s-a încheiat cu o victorie modestă pentru FC U Craiova 1948 SA.

FC U Craiova 1948 SA a controlat mai mult balonul, având o posesie de 66 la sută din timp.

Arbitrul a arătat cinci cartonașe galbene jucătorilor FC Academia Clincini și le-a acordat oaspeților trei.

Echipa gazdă a făcut cinci schimbări în a doua repriză. Pe de altă parte, FC U Craiova 1948 SA a făcut unsprezece schimbări în a doua repriză.

Statistici

FC Academica Clinceni

FC U Craiova 1948 SA

Posesia mingii

săgeți

Sut în poartă

FC Academica Clinceni va juca un alt meci în deplasare vineri. Adversarul său va fi FC Voluntari. Pe 14 august, CF Chindia Târgoviște va juca FC U Craiova 1948 SA în regiunea sa natală.