FC Academica Clinsen – CFR 1907 Închidere 1-2 (0-0). Liga Română – etapa a II-a a Ligii I

FC Academica Clinsen – CFR 1907 Închidere 1-2 (0-0).  Liga Română – etapa a II-a a Ligii I

Echipele care apar aici s-au întâlnit de șase ori în istoria duelurilor live. Eleven CFR Cloos a câștigat șase meciuri fără a pierde niciun meci.

Arbitrii au trebuit să se calmeze la începutul meciului. Jonathan Rodriguez de la CFR Close a primit o carte în minutul 12.

În minutul 22, ducesa Chiopodari a fost înlocuită de Rashid Bouhenna. Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat în pauză cu o remiză fără goluri.

Roner Sigurdsson a fost înlocuit în a doua repriză de echipa CFR Close și a fost înlocuit de Anas Tahiri. La câteva minute de la începutul reprizei a doua, arbitrul i-a arătat cartea fotbalistului gazdelor, Marcel Holsman.

Norocul a zâmbit jucătorilor CFR Close, Claudio Petrila a marcat primul gol în minutul 61. Adrian Alexandru a ajutat la atingerea obiectivului.

În minutul 63, arbitrul a acordat o carte de la echipa gazdă lui Roswan Patric. Câteva minute mai târziu, F.C. Antrenorul Academicii Klinsenny a decis să aducă ceva mai multă prospețime pe linia ofensivă, înlocuindu-l pe obositul Apostalos Velios în minutul 66. Christian Gavra a intrat pe teren, sarcina lui fiind de a hărțui frecvent apărătorii echipei adverse. În același minut, jucătorii FC Academica Clinsen, William Amorim și Denise Ventura, au părăsit terenul, înlocuindu-l pe Donatas Caslaskas și Thibaut Moulin.

Cu 22 de minute înainte de sfârșitul celei de-a doua reprize, fotbalistul CFR Close, Cyprian Deek, a primit o carte. Juan Coscini a intrat pe lista lunetistilor în minutul 69. Între minutele 79 și 83, arbitrul a încercat să calmeze jocul arătând jucătorilor CFR Close două cartonașe galbene și un cartonaș galben pentru echipa adversă.

La scurt timp, Ismin Ladovlevici a stârnit o explozie de bucurie printre suporterii CFR Close, marcând un alt gol în minutul 87 al meciului. Cyprian Deek a creat situația țintă.

READ  Gawronski al optulea la sărituri - Campionatele Europene de gimnastică sportivă

În minutul 90, jucătorii gazdelor: Asen Rumanov, Alexandre Langer au părăsit terenul, au fost înlocuiți de Juan Coscini și Marius Seouy. Rezultatul nu s-a schimbat până la încheierea luptei. Întâlnirea s-a încheiat cu 1-2 puncte.

Unsprezece din CFR Clogs au controlat balonul 100% din joc, ceea ce s-a tradus în succes în joc.

Jucătorii gazdelor au primit trei cartonașe galbene, iar adversarii patru.

Echipa gazdă a înlocuit cinci jucători în a doua repriză. De asemenea, echipa CFR Close a făcut patru modificări.

Statistici

FC Academica Clinsen

Secțiunea CFR 1907

Săgeți

Trageți către țintă

Pe 31 iulie, cei unsprezece CFR Close acasă vor avea ocazia să înscrie mai multe puncte. Rivalul său a fost C.F. Cynthia Turkoviste. Pe 2 august, Dynamo București se va confrunta cu FC Academica Clinsen într-un meci din București.