FC Academica Clinsen – Sepsi 2-1 (1-1). Liga Română – a 9-a zi de meci din Liga I

FC Academica Clinsen – Sepsi 2-1 (1-1).  Liga Română – a 9-a zi de meci din Liga I

În meciul din etapa a 9-a a Ligii României I, disputat pe 20 mai, FC Academica Clinsen a câștigat 2-1 (1-1) cu Sepsi. Lupta a avut loc la Stadionul Central Ion Comia din Kalarasi.

FC Academica Klinkney

Seps OSK Sfantu Gheorghe

C. Tennessee 15 ‘
T. Chunchukov 54 ‘

A. Aganovic 13 ‘

Unsprezece din FC Academica Clincheny se aflau pe locul șase înainte de meci, așa că au trebuit să înscrie pentru a ieși din zona de ieșire.

Echipele de pe teren nu se întâlnesc des. În șapte ciocniri, FC Academica Clinsen a câștigat de două ori, dar a pierdut de trei ori. Ambele meciuri s-au încheiat la egalitate.

Nu trebuie să așteptăm mult primul gol al meciului. Norocul a zâmbit când i-a privit pe jucătorii Chefs în minutul 13 când Adnan Agonovic a marcat primul gol. Ion Dumiter a asistat la poartă.

Echipa FC Academica Clincheni a fost zguduită de o lene temporară. Ea a atacat pentru a compensa pierderea cât mai curând posibil. Eforturile lor au dat roade repede. După un joc de un sfert de oră, Christian Denas a intrat pe lista lunetistilor. Florin Achim a înregistrat o pasă pentru gol.

Aceeași carte în prima repriză a fost acordată lui Amir Pilali de la FC Academica Clinsen. Acesta este minutul 41 al întâlnirii. Prima repriză s-a încheiat la egalitate.

Antrenorul FC Academica, Clinsen, a decis să-și folosească Jokerul. În minutul 46 Adrian Boba a intrat pe teren și Paul Purvulescu a părăsit terenul.

Încercările ulterioare ale FC Academica Clincheny au avut un efect obiectiv. Svetlana Lukov a stabilit scorul în minutul 54. Acest concurent trage ca un gol. Aceasta este a șasea victorie a sezonului.

READ  Un alt meci de trei seturi pentru câștigătorul finalei WTA. Promovarea rapidă a femeii romane în Indian Wells

Antrenorul Sepsi și-a scos o alunecare din mânecă și a lăsat-o pe Claudia Petrila pe teren. Mijlocașul a făcut opt ​​înlocuiri în acest sezon și a înscris cinci goluri. Florin Purus a trebuit să părăsească terenul. În minutul 58, Eder Gonzalez a fost înlocuit de Setlin Golofka. Între 58 și 86 de minute, F.C. În echipa adversă, antrenorul a ordonat modificarea terenului, înlocuindu-l pe Poker Fobana și Radoslav Dimitrov cu Anas Achapar și Laurent Phelps.

Arbitrul i-a premiat pe jucătorii Chefs: Gabriel Vaswari în minutul 68 și Ion Dumiter în al doilea minut de prelungire. Rezultatele nu s-au schimbat decât la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu 2-1.

Jucătorii FC Academica Clinsen au primit cartonaș galben în acest meci, iar adversarii lor – doi.

Unsprezece dintre FC Academica Clinsen au schimbat cinci jucători în a doua repriză. În schimb, echipa vizitatorilor din a doua repriză a înlocuit patru jucători.