FC Academica Klingcheny – Dinamo București 1-0 (1-0). Liga Romaniei – a 18-a zi de meci din Liga I

FC Academica Klingcheny – Dinamo București 1-0 (1-0).  Liga Romaniei – a 18-a zi de meci din Liga I

Echipele ocupă locuri adiacente în tabel, așa că va fi o competiție interesantă și uniformă. Echipa lui Dinam s-a clasat pe locul 15 iar FC Academica Clinceni – pe locul 16.

Echipele de pe teren nu se întâlnesc des. În șapte meciuri, FC Academica Clincheny a câștigat de două ori, dar a pierdut de trei ori. Ambele meciuri s-au încheiat la egalitate.

S-au întâmplat puține lucruri pe teren de când a început jocul. Se poate spune că pedepsirea unui jucător cu un cartonaș în primele minute ale unui joc este cel mai important eveniment. Între minutele șapte și 25, arbitrul FC Academica a încercat să calmeze jocul arătându-le jucătorilor trei cartonașe galbene.

Singurul gol al jocului a fost marcat de Raswan Patric pentru unsprezecelea lui FC Academica Klingsen. Golul a fost marcat în același minut. Robert Iron a menționat asistentul.

Prima repriză s-a încheiat cu un avantaj moderat de la FC Academica Klingsen.

Leven lui Dinam a început repriza secundă cu o echipă transformată, urmată de Cătălina Itu urmată de Mirko Ivanovski. Mirek Ivanovsky a primit un cartonaș galben în minutul 58 de către un arbitru și un arbitru în minutul 59.

Gabriel Dorje l-a înlocuit pe Andre Rodge în același minut. În același minut a avut loc o schimbare în echipa de zi cu zi. Marco Ehman a fost numit in locul Antoniei Portusanu. Fanii FC Academica Clinseni au asteptat introducerea lui Asen Romano. Mijlocașul a făcut cinci înlocuiri în acest sezon și a marcat un gol. Michael Omo a trebuit să părăsească terenul.

Din minutul 69 arbitrul a încercat să liniștească jocul arătând două cartonașe galbene lui FC Academica Clinsen și doi dintre jucătorii adversarilor. Între minutele 74 și 80 au fost înlocuiți jucători de la FC Academica Clincheny: Juan Cassini, William Amorim, Florin Cardos și Marius Chiou. Tot la echipa adversă, antrenorul a ordonat schimbarea terenului, înlocuindu-i pe Alexandre Rousseau și Marek Nunich cu Nicolas Kinorgios și Tomas Vesteniki. Nu s-au marcat goluri în a doua repriză.

READ  Nestia cu noua platformă de comunicare - Marketing przy Kawie

FC Academica Clinsen a ținut mingea 100 la sută din timp, ceea ce s-a dovedit a fi o victorie pentru meci.

Jucătorii FC Academica Clinceni au primit șase cartonașe galbene în joc și trei dintre adversarii lor.

Unsprezece de la FC Academica Clinceni au folosit toate schimbările din repriza secundă. Echipa lui Dinam a lovit în loc de cinci jucători în repriza secundă.

Vinerea aceasta, FC Academica Clinceni va avea ocazia să marcheze mai multe puncte în timp ce joacă afară. Rivalul său a fost FC U Craiova 1948 SA. Pe 13 decembrie, CF Cynthia Târgovişte va juca împotriva echipei Dinama din zona sa.