FC Arges Bidesti – Football Club Università Cluj 3-1 (1-1). Liga – Ziua 3

FC Arges Bidesti – Football Club Università Cluj 3-1 (1-1).  Liga – Ziua 3

Echipele s-au întâlnit de cinci ori în istoria cap-la-cap. Arges Bidesti a castigat de trei ori si a remizat doua fara a pierde niciun joc.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. Echipa Universitatei Cluj și-a arătat superioritatea la scurt timp după startul meciului. Adrien Ballon a intrat pe lista trăgătorilor în minutul patru al jocului. Asistat de Ioan Philip când golul a fost marcat.

Arbitrul a îndreptat spre metrul unsprezece în minutul 17, dar Florin Bures a ratat ocazia, înscriind pe lângă poartă. Astfel, echipa Universitatei Cluj nu a folosit ocazia pentru a schimba rezultatul meciului. Doar Tony Ngke a primit cartonaș galben în prima repriză de la Argus Bidesti. Era minutul 29 al jocului. Florin Ily a fost eliminat pentru cartonaș roșu în minutul 39, slăbind echipa Universiteit Cluj.

În minutul 41, Florin Buris a fost înlocuit de Andre Pidiyan.

Echipa lui Argus Pidesti s-a scuturat de o letargie de moment. A lansat o ofensivă pentru a acoperi rapid pierderea. Eforturile lor au dat roade. Alexandru Isfan a egalat în minutul 43. Asist la poartă de Marius Constantin.

In minutul 45 jucatorii lui Arges Bidesti: Derlis Goli, Castinel Tofan au parasit terenul si au fost inlocuiti de Marius Constantin si Marius Constantin. Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat la pauză la egalitate, 1-1.

Suporterii încă nu s-au instalat în tribune după pauză și este deja un alt gol în acest joc. Imediat după ce arbitrul a fluierat în repriza secundă, Alexandru Isfan a marcat din nou pentru a face scorul 2-1. Alexandru Isfan a asistat la poartă.

Luc Arges a fost tot zâmbetul jucătorilor lui Bidesti când Arnold Garida a marcat al treilea gol în minutul 53. Intre minutele 64 si 87, jucatorii Universitatei Cluj: Alexandru Chipciu, Ioan Filip, Adrian Balan, Romario, au fost inlocuiti cu: Catalin Hlistei, Ovidiu Bic, Alexandru Boiciuc, Martin Remacle. Iar la echipa adversă, antrenorul a ordonat o remaniere a terenului, cu Andreas Calcon, Julio Donis, Enzo Celestin în locul lui Arnold Carita, Dorian Bertrand și Antonio Zagolis.

READ  În aceste locuri, locuitorii din Cracovia spuneau adesea „da” sacru – mesajul

În minutul 83, arbitrul ia arătat cartonașul galben al lui Arges Bidesti lui Castinel Tofan și în minutul 90 lui Marius Bryzak. Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu 3-1.

Arbitrul Argus i-a dat lui Bidesti un cartonaș galben în prima repriză și unul galben în a doua repriză. Echipa adversă a primit un cartonaș roșu în prima repriză și unul galben în a doua repriză.

Ambele echipe au schimbat cinci jucători.