FC Arges Bidesti – Fotbal Club Uta Arad 2-0 (1-0). Liga – Meciul Ziua 1

FC Arges Bidesti – Fotbal Club Uta Arad 2-0 (1-0).  Liga – Meciul Ziua 1

Echipele care apar aici s-au întâlnit de 12 ori în istoria duelului direct. Cei unsprezece din Arges Bidesti au castigat de opt ori, au remizat trei si au pierdut o singura data.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. Norocul le-a zâmbit jucătorilor lui Arges Bidesti în minutul al doilea când Dorian Bertrand a marcat primul gol.

Arbitrul ia arătat un cartonaș galben lui Mark Vukcevic de la UTA Arad în minutul șase și Derlis Coll al adversarilor în minutul 32. Florentin Matti a fost înlocuit de Bautista Cassini în minutul 45. Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest de unsprezece runde de către Argus Bidesti.

UTA Arad a lansat o ofensivă pentru a acoperi rapid această pierdere. Arges Bidesti a profitat de situatie cu un alt gol. Dorian Bertrand a marcat al doilea gol în minutul 54 pentru a face scorul 2-0.

În minutul 59, Erik a fost înlocuit de Marko Vučević, iar Albert Staal a intrat în locul lui Desli Ubinek, care era de așteptat să întărească lotul UTA Arad. Antrenorul adversarilor a decis de asemenea să remanieze echipa, înlocuindu-l pe Antonio Zagolis cu Julia Doniza în minutul 72 și cu Andreas Calcon pentru Martin Reno în același minut. În același minut, antrenorul Argeșului Pitești a decis să apere rezultatul și a salvat. Mijlocașul Dorian Bertrand este Gregor Durda, un fundaș obișnuit despre care se așteaptă să-și ajute echipa să păstreze scorul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, decizia sa i-a permis Argeșului să rămână înaintea celor unsprezece ai lui Bidești. Arbitrul le-a arătat cartonașe galbene jucătorilor UTA Arad: Idriz Bata în minutul 84 și Erion Hoxhallari în minutul 90.

READ  Serbia trebuie, de asemenea, să se alăture sancțiunilor europene împotriva Rusiei

În minutul 86 jucătorii UTA Arad: Mihai Dobrescu, Idriz Batha au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Raul Steve și Damian Isaac. Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu 2-0.

Argus Bidesti si-a dominat rivalii pe teren. A făcut mai multe incursiuni mai periculoase în poarta adversă, înscriind opt șuturi pe poartă.

Arbitrul Arges Bidesti a primit cartonas galben, iar jucatorii UTA Arad au aratat trei.

Arges Bidesti a folosit toate schimbarile din repriza secunda. Între timp, Eleven UTA Arad a numit cinci jucători.