FC Astra Ploeszti – FC Voluntari 0-3 (0-1). Liga României – a 8-a zi de meci a Ligii I

FC Astra Ploeszti – FC Voluntari 0-3 (0-1).  Liga României – a 8-a zi de meci a Ligii I

FC Astra a pierdut cu 0-3 (0-1) în fața voluntarilor FC în meciul din etapa a 8-a din Liga I a României pe 15 mai. Meciul a avut loc la studioul Marin Anastasovic din Kârgâzstan.

FC Astra Plasty

Voluntari FC

Jefta Bettancore 27 ‘
Marcelo Lopes 50 ‘
S. Mail 65 ‘

Înainte de meci, FC Astra era pe locul 10 în tabel, ceea ce înseamnă că fiecare punct valorează greutatea aurului.

Echipele care apar aici s-au întâlnit de 12 ori în istoria duelurilor live. FC Astra a câștigat de cinci ori, a remizat patru și a pierdut doar trei.

Deja s-a făcut o modificare în minutele de deschidere ale meciului. Antrenorul voluntar al FC a decis să-și folosească Jokerul. În minutul 15, Evan Benic a intrat pe teren și Alexandre Eli a părăsit terenul.

Ian Kerke de la voluntarul FC a primit un card în minutul 26.

Când Jeffa Bettancore a marcat primul gol, Luck a râs de jucătorii voluntari ai FC în minutul 27. Acest fotbalist trage ca un gol. Aceasta este a opta victorie a sezonului.

Antrenorul echipei FC Astra a scos o mânecă din mânecă și l-a lăsat pe Sebastian Woodrich să intre în teren. Mijlocașul a făcut 13 înlocuiri în acest sezon și a marcat trei goluri. Mihai a trebuit să-l părăsească pe Rath Durawa. În cel de-al doilea minut de prelungire, i s-a arătat o carte jucătorului invitat Ricardino. Prima repriză s-a încheiat cu o prezență moderată a voluntarilor FC.

Înlocuit de FC Astra în repriza a doua, Albert Diver a fost înlocuit de George Merloy.

Unsprezece dintre gazde au lansat în curând un atac pentru a compensa pierderea. Voluntarul FC a profitat de situație marcând un alt gol. Marcelo Lopez a ridicat scorul la 0-2 în primele minute ale reprizei a doua. Acesta este primul gol al jucătorului din sezon și, pentru un atacant, nu este un rezultat bun. Gabriel Thomas a oferit asistență.

READ  Aflați ce trebuie să știți înainte de a merge acolo [PRZEWODNIK]

În minutul 59, Valentine Giorgio l-a înlocuit pe Suleiman Kirby. În același minut, Yan Bo-Kane a fost înlocuit de Luban Krebulja pentru a consolida FC Astra. La scurt timp, antrenorul echipei adverse a decis, de asemenea, să reînnoiască echipa, înlocuindu-l pe Marcel Lobs cu Sebastian Mylat.

La scurt timp, Sebastian Mylot FC s-a oferit voluntar spre deliciul fanilor, marcând un alt gol în minutul 65 al meciului. Lucas Tropa a ajutat la atingerea obiectivului.

În minutul 66, Halter Tavares a fost înlocuit de Ion Palur, care a fost înlocuit de Iron Giorgio al lui Christian Costin, despre care se credea că va consolida echipa de voluntari FC. Antrenorul antrenorului advers a reînnoit echipa și la numit pe Sylvie Balure după 87 de minute în locul lui David Bruno. La sfârșitul ședinței, rezultatul nu s-a schimbat. Jocul s-a încheiat cu 0-3.