FC Barcelona a zdrobit un alt adversar. Era un fotbal vechi ca Tiki

FC Barcelona a zdrobit un alt adversar.  Era un fotbal vechi ca Tiki

F.C.B Joacă din ce în ce mai bine sub Xavi. Duminică m-am confruntat cu Osasuna Na Câmp nou Într-un meci de prelungire a seriei de neînvins ligăPrecum și menținerea poziției a treia în ligă. Întâlnirea cu adversarul de mai jos a fost și ultima probă înainte de Clasico.

Priveste filmarea
Lewandowski continuă să surprindă. Aruncare grozavă la coș!

Barcelona a câștigat al patrulea meci consecutiv de ligă. Marele Dembele și Ferran Torres

Deși adversarul nu a fost exigent, meciul Barcelonei, mai ales în prima repriză, a făcut o impresie uimitoare. După 27 de minute, echipa lui Xavi conducea cu 3-0 după două înfrângeri ale lui Ferran Torres și un gol al lui Pierre-Emerick Aubameyang.

Rapoarte șocante. Kylian Mbappe a semnat deja un contract cu Real Madrid

Cel de-al doilea gol al lui Torres a fost cu siguranță cel mai frumos gol, dar mai ales din cauza pasei mari de pătrat Ousmane Dembele. Francezii au jucat o minge perfectă către Torres, care l-a învins pe portarul Osasunei cu un șut ușor peste pământ.

Acest duo a fost pilonul de bază al trupei în ultima vreme. Torres s-a integrat foarte repede după mutarea sa de la Manchester City, iar Dembele este un alt exemplu de mână de aur a lui Xavi. Fotbalistul care a mai ieșit din joc a jucat din ce în ce mai bine în ultima vreme. În urmă cu două săptămâni, a marcat și a asistat, iar cu Osasuna a asistat de două ori la golurile lui Torres.

– Acesta este un concert. Barcelona el se joaca Jucărie – a strigat Matthews Święcicki care a comentat această întâlnire. Și asta era adevărat. Barcelona a avut până la nouă șuturi pe poartă în acest meci, iar procentul de posesie în favoarea lor a fost 72-28. Mulțimea de pase verticale și de schimb de poziții au făcut o impresie grozavă. Uneori, echipa lui Xavi era ca echipa pe care o jucase antrenorul ei timp de peste un deceniu.

READ  Robert Lewandowski îl critică pe Julian Nagelsmann. Nu-i plac metodele antrenorului lui Bayern Munchen

Arkadiusz Milik cu un gol în meciul cu BrestArkadiusz Milik nu se oprește. Un alt obiectiv frumos și ajutor [WIDEO]

Riqui Puig a marcat și în repriza a doua a meciului. Până la urmă, Barcelona a câștigat cu 4-0. Acesta este al 12-lea meci consecutiv fără ca o echipă să piardă în ligă (opt victorii și patru egaluri în acel timp). Acum, începutul vindeca La Barcelona, ​​cel puțin în La Liga, este perfect. Spaniolul a pierdut un singur meci – 0:1 cu Betis la începutul lunii decembrie a anului trecut

Momentan F.C.B Este pe locul al treilea în ligă, cu 51 de puncte la credit. Al patrulea Atletico are la fel, iar Betis al cincilea are 49. În ultimele săptămâni, mândria catalană a redus dramatic pierderea la a doua. Sevilla. În acest moment, sunt doar cinci puncte. Real Madrid pare să nu fie la îndemână cu 63 de puncte. Peste o săptămână, Xavi va înfrunta Barcelona în Clasico.