FC Rapid 1923 – ACS Campionii Fotbal Club Argeş 2-0 (2-0). Liga Rumunska – 19. Kolezka Liki I

FC Rapid 1923 – ACS Campionii Fotbal Club Argeş 2-0 (2-0).  Liga Rumunska – 19. Kolezka Liki I

Echipele ocupă locuri adiacente în tabel, așa că va fi o competiție interesantă și uniformă. Echipa FC Rapid 1923 a terminat pe locul şapte, în timp ce ACS Campionii Fotbal Club Argeş unsprezece – opt.

Ambele echipe au mai jucat o singură dată. Întâlnirea s-a încheiat cu victoria echipei FC Rapid 1923.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. Norocul le-a zâmbit jucătorilor FC Rapid 1923 când Albert Diver a marcat primul gol în minutul nouă. Jr. Morris a asistat la poartă.

Unsprezece membri ai ACS Campionia Fotbal Club Argeş au intrat în ofensivă pentru a compensa rapid pierderea. FC Rapid a profitat rapid de situația din 1923 și a mai marcat un gol. Christian Albu a marcat în minutul 12.

Niciuna dintre echipe nu a reușit să schimbe rezultatul meciului până la sfârșitul primei reprize.

Repriza a doua a ACS Campionia Fotbal Club Argeş a venit într-o ordine modificată, urmată de Diego Viena. Repriza a doua a ACS Campionia Fotbal Club Argeş a ieşit într-o ordine schimbată, urmată de Side Side a lui Martin Rainov.

Antrenorul ACS Campionia Fotbal Club Argeş a decis să folosească Joker-ul său. În minutul 46 Jaber Arias a intrat pe teren, iar Kehinde Fadai a părăsit terenul. De asemenea, antrenorul lui FC Rapid 1923 i-a scăpat din mânecă şi l-a lăsat pe Rareş Ili pe teren. Mijlocașul a făcut opt ​​înlocuiri în acest sezon și a marcat un gol. Albert Theodore a trebuit să părăsească terenul. În minutul 66, Romario Moyes a fost înlocuit de Petre Coz.

În același minut, Adrienne Balan l-a înlocuit pe Younes Pino, iar Tefan Banoui l-a înlocuit pe Antonio Sefera, ceea ce ar fi întărit FC Rapid 1923. La scurt timp, echipa de antrenori a adversarilor s-a reînnoit și a decis să înlocuiască ionizatorul. Cu 13 minute înainte de finalul meciului, jucătorul ACD Campionia Fotbal Club Argeş Said Said a primit cartonaş. Nu s-au marcat goluri în a doua repriză.

READ  Cea mai scumpă țintă în 2022 este Grecia. Dar în Bulgaria și România este mai ieftin