FC Rapid 1923-CS Universidad 1-2 (1-0). Liga Română – Ziua 7 a Ligii I

FC Rapid 1923-CS Universidad 1-2 (1-0).  Liga Română – Ziua 7 a Ligii I

Echipele care apar aici în istoria luptelor live s-au întâlnit de două ori. Echipa CS Universidad a câștigat de două ori fără a pierde niciun meci.

Nu trebuie să așteptăm mult primul gol al meciului. Când Christian Albu a marcat primul gol, FC Rapid a râs de cei 1923 de jucători în minutul 15 al meciului. Adrian Balan a adăugat o pasă la poartă.

Arbitrul Claudiu Belu-Iordache, jucător al FC Rapid 1923, a arătat cartonaș galben în 18 minute. Claudiu Belu-Iordache din 1923 al FC Rapid a primit un al doilea cartonaș galben cu două minute înainte de sfârșitul primei reprize, după care a fost slăbit cartonașul roșu. Echipa lui. Anterior, a fost penalizat în minutul 18. În minutul 45 FC Rapid i-a arătat cartonașele galbene lui Cristian Sapunaru din 1923 și lui Gustav Vagenin de la CS Universitatea.

În al doilea minut de prelungire, Adrian Ballon a fost înlocuit de Romeria Moyes. Prima repriză s-a încheiat cu un avans moderat de la FC Rapid 1923.

Antrenorul CS University a decis să joace foarte serios. În minutul 54 l-a înlocuit pe mijlocașul Gustav Wagen și l-a adus pe Elvir Kolzik pe teren. După cum puteți vedea, antrenorul a crezut că echipa sa va reveni în curând. A avut dreptate, echipa sa a marcat și a câștigat. Arbitrul a acordat cartonașele galbene jucătorilor CS Universidad: Anthony Ivanov în minutul 60 și Joan Markovic în minutul 65.

Cu un sfert de oră înainte de sfârșitul jocului, echipa FC Rapid 1923 s-a schimbat. Anestezistul Nastos a mers după Nicole Carnata. În același minut, managerul FC Rapid 1923 a decis să apere decizia și a primit apărarea. Mijlocașul lui Rory Ily a fost Luca Florisa, care a fost fundașul obișnuit. Din păcate, eforturile antrenorului au eșuat. FC Rapid nu a reușit să salveze sfârșitul anului 1923 și în cele din urmă a pierdut meciul. CS Universitetta s-a schimbat în minutul 81. Vasily a intrat în Vladimir Skresiu al lui Constantin.

READ  Investiția într-o economie verde nu încetinește creșterea economică

Terenul rulează. Pentru a calma situația cu opt minute înainte de finalul jocului, arbitrul a arătat cartonașele galbene jucătorilor din ambele echipe: Christian Albu și Nicosor Banku.

Jucătorii CS University au răspuns în cele din urmă cu un gol. În minutul 83, Joan Markovic a marcat egalarea. Aceasta este a treia victorie pe care acest jucător a obținut-o în acest sezon.

Echipa FC Rapid 1923 s-a schimbat în minutul 90. Syfedin Alami s-a alăturat lui Cătălin Hlistei.

În ultimele minute ale meciului pe teren, fanii au cerut mai multe goluri. În primul minut al prelungirilor, Elvir Kolzic a dat echipei sale conducerea. Vasil a creat golul lui Constant.

A fost neliniștit pe teren. Pentru a controla situația un minut mai târziu, arbitrul a acordat cartonașele galbene jucătorilor din ambele echipe: Elvir Kolzic și Alexandre Dande. Rezultatele nu s-au schimbat decât la finalul meciului. Ședința s-a încheiat 1-2.

Arbitrul a arătat două cartonașe galbene și un cartonaș roșu în prima repriză FC Rapid 1923 și două cartonașe galbene în a doua repriză. Echipa adversă a primit un cartonaș galben în prima repriză și patru în a doua repriză.

Echipa FC Rapid 1923 a înlocuit patru jucători. Cu toate acestea, echipa CS Universidad a înlocuit cinci jucători în a doua jumătate.

Statistici

FC Rapid 1923

Craiova University 1948 Sports Club

Ținând mingea

Săgeți

Suturi către poartă

Va fi o pauză de 13 zile pentru echipele din meciuri. Pe 10 septembrie, FC Rapid 1923 va juca un alt turneu de peste mări. Rivalul său este AFC UTA Arad. Pe 13 septembrie, Chefsy OSK Sfandu Gorge va juca împotriva CS Universitada din zona lor.

READ  Un mic joc de Anne Jabier cu Simona Halep. Știm prima semifinală care a avut loc la Madrid